Malarstwo, poezja i śpiew

Malarstwo, poezja i śpiew
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Bialskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z literaturą, które odbędzie się już po raz 37. i zostanie połączone z rozstrzygnięciem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J.I. Kraszewskiego.

XXXVII Podlaskie Spotkania Literackie zainauguruje wernisaż wystawy malarstwa Danuty Koszołko „Gdzieś w nas…”, zaplanowany na 16 października o godz. 17 w Klubie Kultury Piast. Artystka pokaże prace, w których dominuje biel, a wśród tematów przelanych na papier jest m.in. samotność, uzależnienie i strach.

Kolejne wydarzenia będą trwać od 21 do 23 października i również odbywać się będą w Piaście. W planach m.in. spotkanie z autorem Jackiem Danilukiem (21 października, godz. 16), dr. Andrzejem Halickim (21 października, godz. 17, KK Piast), członkami Bialskiego Klubu Literackiego Maksyma (21 października, godz. 18), dr. Pawłem Borkiem (wykład „9. Dywizja Piechoty i Południowe Podlaskie w wojnie polsko-sowieckiej 1919-1920” odbędzie się 22 października o godz. 17).

W planie są też spotkania z Grzegorzem Szupilukiem (22 października, godz. 18), z Piotrem Kowieskim (godz. 19) czy Agnieszką Panasiuk (godz. 20). Natomiast ostatniego dnia w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie nastąpi uroczyste podsumowanie wydarzenia, gdzie wystąpi także zespół wokalny Chwilka.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: