Kwesta na odnowę zabytkowych nagrobków

Kwesta na odnowę zabytkowych nagrobków
fot. Jerzy Trudzik

BIAŁA PODLASKA Pomimo niepewności towarzyszącej prognozowanemu napływowi czwartej fali koronawirusa, Koło Bialczan przygotowuje się do przeprowadzenia kolejnej kwesty na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na bialskim cmentarzu parafialnym.

Przed rokiem dopięty już program akcji został zniweczony wymogami sanitarnymi. Tuż przed dniem Wszystkich Świętych cmentarze w całej Polsce zostały zamknięte dla odwiedzających. Tym razem aktywiści stowarzyszenia ufają, że zbiórka się powiedzie i przybędzie środków pieniężnych na odnowę.

Zbiórka prowadzona będzie 1 listopada, od godziny 9 do 17. By obsadzić dwugodzinne zmiany kwestujących, potrzebnych jest co najmniej 40 osób. Asystować im będą harcerze z bialskich drużyn. Puszek do dyspozycji kwestujący mają więcej i być może pojawią się też kwestarze przemieszczający się po nekropolii. Chętne osoby wciąż mogą się zgłosić. Wystarczy zadeklarować swą gotowość, telefonując do prezes stowarzyszenia Krystyny Nowickiej na nr tel. 693 819 532.

Następnego dnia, 2 listopada, kwestować będą uczniowie bialskich szkół średnich. Ale pojawi się też młodzież z Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach.

Więcej w wydaniu papierowym z 26 października i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: