KSIĄDZ SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ PO ALKOHOLU, ZNOWU ODPRAWIA MSZE

KSIĄDZ SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ PO ALKOHOLU, ZNOWU ODPRAWIA MSZE
fot. nadesłane

Ksiądz Grzegorz (pierwszy z prawej), który cztery lata temu spowodował kolizję po alkoholu znowu publicznie odprawia msze św.

BIAŁA PODLASKA Ksiądz, o którym cztery lata temu było bardzo głośno, bo spowodował kolizję pod wpływem alkoholu, wrócił do kapłańskiej posługi i do rodzinnego miasta. Okazuje się, że od jakiegoś czasu odprawia msze w kościele pw. Św. Anny w Białej Podlaskiej.

Żeby przybliżyć kulisy tej sprawy, która kilka lat temu zbulwersowała lokalne środowisko, trzeba wrócić do 2017 roku. Był 1 marca, dokładnie Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu, a w mieście gruchnęła wiadomość, że 39-letni wówczas wikariusz bialskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej spowodował kolizję drogową przy ul. Stacyjnej. Na prostej drodze wjechał pod nadjeżdżającego land rovera. Nie byłoby w tym zdarzeniu nic wielkiego, gdyby nie fakt, że ksiądz był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,2 promila alkoholu. Wracał na plebanię swoim oplem z zakrapianego alkoholem spotkania. Do stłuczki doszło naprzeciw budynku dawnej izby wytrzeźwień.

(…)

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 20 na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy