Koncert organowy Piotra Arseniuka

Koncert organowy Piotra Arseniuka

BIAŁA PODLASKA Prezydent miasta Michał Litwiniuk zaprasza na wyjątkowy koncert organowy, który odbędzie się 23 lutego o godz. 18 w Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego przy ul. Kard. Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej.

Artystą, który zaproponuje słuchaczom niecodzienną muzyczną podróż, będzie Piotr Arseniuk, student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, akompaniator chóru Schola Cantorum Misericordis Christi oraz dwukrotny stypendysta prezydenta miasta Biała Podlaska. Stypendium artystyczne, które otrzymał w 2019 i 2020 roku, przyznawane jest osobom zajmującym się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

Koncert będzie promował płytę Piotra Arseniuka „Cantio Polonica” z unikatowymi, niezwykle rzadko granymi utworami znakomitych polskich kompozytorów muzyki organowej. Ukazała się ona na początku lutego. Patronem artystycznym koncertu będzie "Podlaski Kwartalnik Kulturalny".

Piotr Arseniuk urodził się w 1997 roku w Białej Podlaskiej. Edukację muzyczną rozpoczął tamże pod kierunkiem p. Ireneusza Parafiniuka. Obecnie jest uczniem PSM II st. im J. Elsnera w Warszawie w klasie organów dr. Romana Szlaużysa oraz w klasie dyrygentury prof. Katarzyny Sokołowskiej. Jest także studentem studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów dr. hab. Bartosza Jakubczaka. W 2019 roku ukończył studia inżynierskie na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, gdzie, równolegle do edukacji muzycznej, kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Swoje umiejętności w grze na organach doskonalił na kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Andrzeja Białkę, Lorenza Ghielmiego, Karola Mossakowskiego, Sylvaina Pluyauta, Józefa Serafina, Christophera Stembridge’a, Krzysztofa Urbaniaka, Balysa Vaitkusa czy Jarosława Wróblewskiego. Brał udział w licznych konkursach organowych. Do najważniejszych osiągnięć należą m.in. I miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Lux Organi” w Chorzowie, II miejsce na XI Krakowskim Konkursie Młodych Organistów, II miejsce na XI Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie czy III miejsce na II Transgranicznym Konkursie Organowym w Raciborzu. Od 2013 roku jest akompaniatorem chóru Schola Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: