Kolejny przypadek koronawirusa w Białej

Kolejny przypadek koronawirusa w Białej

BIAŁA PODLASKA We wtorek przed południem rzecznik Urzędu Wojewódzkiego poinformowała o kolejnym przypadku koronawirusa w Białej Podlaskiej. To powyżej 61 lat z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

 

O ostatnim zachorowaniu rzecznik Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie informowała 14 czerwca. Dotyczył mężczyzny powyżej 61. roku życia, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym. Pozostałe przypadki, które zostały wykryte w minionych dniach, dotyczą powiatu świdnickiego. To głównie młodzi mężczyźni do 40. roku życia.

Ponadto przybywa zachorowań na koronawirusa u osób przebywających w kwarantannie zagranicznej. W minionych dniach odnotowano takie przypadki w powiecie łukowskim, gdzie pozytywny wynik wyszedł u młodych kobiet w wieku 21-40 lat.

A jak wygląda sytuacja w bialskim szpitalu? – W oddziale obserwacyjno-zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego hospitalizowane są trzy osoby z pozytywnym wynikiem na koronawirusa oraz dwie osoby z podejrzeniem. Pacjenci znajdują się w obszarze izolowanym. Czekamy na wyniki – poinformowała 15 czerwca rzecznik Magdalena Us.

Według stanu na 16 czerwca na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 552 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 461 ozdrowieńców i zarejestrowano 16 zgonów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: