Koalicja Obywatelska: Czas skończyć wojnę polsko-polską

Koalicja Obywatelska: Czas skończyć wojnę polsko-polską

Silna drużyna Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, a więc Riad Haidar, Stanisław Żmijan i Kornelia Wróblewska

BIAŁA PODLASKA Prezentacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu odbyła się 22 sierpnia w parku Radziwiłłowskim. Mieszkańcom przedstawili się liderzy reprezentujący nasz region. "Jedynką" na liście jest neonatolog i radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Riad Haidar.

Riad Haidar zaapelował o dobrą współpracę i jednoczenie. – Przypadło mi w udziale bycie liderem listy. Postaram się poprowadzić ten statek do solidnego portu i być w Sejmie waszymi dobrymi przedstawicielami, takimi, których ludzie nie będą się wstydzili – powiedział Haidar.

Przy okazji zdementował plotki związane z jego pracą na rzecz najmniejszych pacjentów: – Niektórzy mówią: "szkoda takiego lekarza". Szkoda toby było, gdybym nie został wybrany. Jestem lekarzem i będę nim do końca świata i jeden dzień dłużej. Znam problemy pacjentów od podszewki. Mamy możliwości, mamy siły – przyznał Haidar, sygnalizując, że w przypadku dostania się do Sejmu obszarami jego zainteresowania będą zdrowie i polityka społeczna.

Drugie miejsce na liście ma poseł Stanisław Żmijan z Międzyrzeca Podlaskiego. Zwrócił on uwagę szczególnie na atmosferę podczas kampanii wyborczej. – Czas skończyć wojnę polsko-polską. Awantury i kłótnie musi zastąpić spokój i dialog. Nie może być tak, że państwo jest fabryką hejtu i pogardy wobec obywateli. W ostatnich dniach okazało się, że urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości stanęli po stronie zorganizowanej grupy oczerniającej innych obywateli. To jest sytuacja nie do zaakceptowania. Takie sytuacje pogłębiają spory. Nie mam wątpliwości, że Polska i Polacy oczekują rzetelnej pracy, a nie sporów. Potrzeba nam więcej spokoju i zrozumienia – przyznał parlamentarzysta.

Na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu znalazła się także pochodząca z miejscowości Misie pod Międzyrzecem Kornelia Wróblewska. Startuje z hasłem "Matka, Polka, Europejka" i podkreśla rolę kobiet. – Kobiety Lubelszczyzny, choć są aktywne i zaangażowane, często pracują z drugiego rzędu. Mam nadzieję, że mój i innych pań start w wyborach zachęci inne kobiety do działania – powiedziała posłanka Wróblewska. Wspomniała o swoich spotkaniach z mieszkańcami regionu, rozmowach z nimi i zachęciła do podpisania list poparcia Koalicji Obywatelskiej.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 35 od 28 sierpnia

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: