Kiedy otwarte zostaną miejskie żłobki i przedszkola?

Kiedy otwarte zostaną miejskie żłobki i przedszkola?

BIAŁA PODLASKA Prezes Rady Ministrów poinformował dziś o możliwości otwarcia żłobków, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach, od 06.05.2020 r. Decyzję w sprawie uruchomienia placówek mają podejmować organy prowadzące. Trwa analiza sytuacji w Białej Podlaskiej. Władze miasta podjęły już stosowne działania.

 

- Otwarcie placówki musi być poddane indywidualnej analizie w zakresie zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i opieki nad dziećmi. W chwili obecnej prezydent Michał Litwiniuk wspólnie z dyrektorami placówek analizuje sytuację i terminy uruchomienia placówek. Są uzależnione od szczegółowych przepisów dotyczących otwarcia placówek oraz rozstrzygnięć ustawowych w zakresie przyznawania dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko do lat 8. Jeszcze nie zostały one opublikowane - informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

W oczekiwaniu na unormowania prawne, dowiadujemy się, że w Białej Podlaskiej otwarcie placówek nastąpi w chwili zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i dzieciom przebywającym w placówkach. - Stopniowe uruchamianie pracy żłobków i przedszkoli będzie przeprowadzane zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Na polecenie prezydenta dyrektorzy będą się kontaktować z rodzicami, by poznać ich potrzeby w zakresie opieki nad dziećmi. O konkretnych terminach rodzice zostaną powiadomieni z należytym wyprzedzeniem - zapowiada rzecznik.

Wśród ogłoszonych dziś poluźnień są jeszcze te dotyczące otwarcia po weekendzie majowym hoteli i miejsc noclegowych, niektórych instytucji kultury oraz wznowienie działalności fizjoterapeutów. W najbliższych tygodniach ogłoszona zostanie także decyzja o możliwości korzystania z rowerów miejskich.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy