Już niemal gotowe kolejne budynki Wspólnego Świata

Już niemal gotowe kolejne budynki Wspólnego Świata
zdjęcia: Arkadiusz Michlewicz

BIAŁA PODLASKA Kolejny etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem jest na finiszu. Prace z zewnątrz zostały już zakończone, przed Stowarzyszeniem Wspólny Świat pozostały roboty wykończeniowe. Dla mieszkańców to świetna wiadomość, bo zwiększy się zakres pomocy dla osób z autyzmem.

Oficjalny odbiór techniczny obu nowych budynków odbył się w ubiegłym tygodniu. – Zostały one wybudowane z funduszy transgranicznych we współpracy z Białorusią. Po naszej stronie, w ramach projektu, było wybudowanie infrastruktury: szkoły przysposabiającej do pracy, środowiskowego domu dla osób z autyzmem oraz odrębnego budynku, w którym mają początkowo mieścić się mieszkania treningowe, a docelowo mieszkania, w których zamieszkają dorosłe osoby z autyzmem – mówi „Podlasianinowi” Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat.

 

Prace budowlane przypadły na trudny czas pandemii, jednak mimo trudności zostały zakończone zgodnie z terminem. – Przed nami, jako organizacją, ogromne zadanie, aby we wrześniu zrobić oficjalne otwarcie, jeśli pozwolą na to obostrzenia. Od września chcemy także przenieść z ul. Warszawskiej do nowego obiektu szkołę przysposabiającą do pracy, tak żeby uczniowie rozpoczęli naukę we wrześniu już w nowych warunkach – zakłada Anna Chwałek.

Aby tak się stało, pomieszczenia nowych budynków należy teraz wykończyć i wyposażyć w meble. – Wsparcie jest nam w dalszym ciągu potrzebne i mile widziane w każdym zakresie. Teraz potrzebne będą nam meble, pomoce dydaktyczne, choć niektóre już zakupiliśmy. Skupiamy się na pozyskiwaniu darowizn na wyposażenie sal i pokojów mieszkalnych. Na część z nich ogłosiliśmy przetarg, bo mieliśmy na to zarezerwowane pieniądze – opowiada prezes Wspólnego Świata. Przy okazji dziękuje wszystkim, którzy przekazali 1 procent podatku na rzecz stowarzyszenia.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina” nr 22 z 25 maja i na http://www.e-prasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy