Już 5,3 tys. dawek szczepionki trafiło do pacjentów

Już 5,3 tys. dawek szczepionki trafiło do pacjentów
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym do 15 lutego zrealizowano już 5 310 szczepień, w mijającym tygodniu podanych zostało 970 dawek. Informacji o sposobie zapisania się na szczepienie dostępne są na stronie www.pacjent.gov.pl.

 

Na dziś, a więc na 16 lutego zaplanowana jest dostawa kolejnej partii szczepionek w ilości 270 dawek. Kolejną grupą do szczepienia są nauczyciele, których szczepienia rozpoczęły się 15 lutego, na ten cel zaplanowano 400 szczepionek.

Po zdjęciu kolejnych obostrzeń w Polsce nie wzrosła na razie liczba zachorowań. 15 lutego było ich 2543, a w woj. lubelskim odnotowano 61 nowych zachorowań. – W Obszarze COVID-19 WSzS w Białej Podlaskiej hospitalizowanych jest 75 osób z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19. W obszarze jest 117 łóżek, w tym 11 łóżek respiratorowych. Trzy osoby wymaga wspomagania oddechowego respiratorem – informuje Magdalena Us, rzecznik bialskiej placówki.

Tymczasem do 28 lutego utrzymane zostają nowe luzowania, które premier ogłosił 5 lutego. Można już się udać do instytucji kultury a więc do kina, teatru, filharmonii, opery a będą one otwierane przy zachowaniu 50 proc. zajętych miejsc. Można również uprawiać sport na świeżym powietrzu. Otwarte zostały stoki oraz baseny a także hotele – dla wszystkich.

Nadal zamknięte pozostają jednak siłownie, kluby fitness oraz restauracje. Minister Jarosław Gowin podkreśla, że rząd jest w kontakcie z przedstawicielami tych branż i zapowiada wsparcie dla nich.

Ostatnie luzowania, które już funkcjonują, dotyczyły otwarcia galerii handlowych oraz powrotu uczniów z klas I-III do szkół. Zdjęcie kolejnych obostrzeń, jak mówili podczas konferencji przedstawiciele rządu, wprowadzone zostały warunkowo. – Ryzyko transmisji jest wciąż duże, jednak scenariusz będzie analizowany w razie potrzeb. Jeśli sytuacja będzie rozwijała się gorzej, będę rekomendował krok wstecz – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy