Jubileuszowe uroczystości w Leśnej

Jubileuszowe uroczystości w Leśnej
fot. Monika Pawluk

LEŚNA PODLASKA Obchody święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej połączone były z przypadającym w tym roku 100-leciem powrotu ojców Paulinów do tej miejscowości.

Uroczystości podzielone zostały na dwa dni. 14 sierpnia, czyli w przededniu święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Sanktuarium pojawili się pierwsi pielgrzymi. Odprawiona została msza pod przewodnictwem o. Michała Lukoszka, wikariusza Zakonu o. Paulinów na Jasnej Górze. Wierni uczestniczyli też w Apelu Jasnogórskim i procesji maryjnej, przechodząc ze świecami.

Główne obchody maryjnego święta odbywały się w Leśnej Podlaskiej 15 sierpnia. W południe odprawiona została suma odpustowa. Na placu św. Józefa przed Sanktuarium zgromadziły się tłumy pielgrzymów z Południowego Podlasia, ale także z różnych krańców Polski, dla których jest to szczególne miejsce wytchnienia i modlitwy. Mszę odpustową sprawował bp Łukasz Buzun. Uroczystości religijne zakończył koncert w wykonaniu orkiestry leśniańskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: