Jedyny taki żłobek w mieście

Jedyny taki żłobek w mieście

BIAŁA PODLASKA Właśnie otwarty został pierwszy żłobek, o nazwie Rabarbar, prowadzony metodą Montessori. Obecnie sprawuje on opiekę nad 33 dziećmi. Opiekunowie stawiają na swobodny rozwój maluchów w zgodzie z naturą.

W żłobku Rabarbar nie ma krzykliwych kolorów, migających i grających zabawek, które często zamiast pomagać, rozpraszają dzieci. Wnętrze robi wrażenie. Meble i duża część zabawek wykonanych jest z drewna. Chodzi o bezpieczeństwo i bycie w zgodzie z naturą. Ale nie brakuje też pojemników ze szkła, by uczyć dzieci uważności.

– Kadra jest przeszkolona przez placówki od lat stosujące metodę Montessori. Chcemy rozpocząć edukację prowadzoną w ten sposób. Maria Montessori żyła 150 lat temu i ktoś mógłby zarzucić, że jej metody są nieaktualne. Tymczasem są bardzo aktualne, bo dzieci w dzisiejszym świecie są mocno przebodźcowane. Naturalność, spokojne podążanie za dzieckiem, twórcza i kreatywna praca, cicha edukacja – jesteśmy bardzo na tak – przekonuje Magdalena Chwesiuk, dyrektor żłobka.

Placówkę prowadzi wspólnie z mężem Jakubem, który jest koordynatorem projektu. Powstanie żłobka było bowiem możliwe dzięki wsparciu z Unii Europejskiej, a projekt dotyczył pomocy rodzinom w powrocie na rynek pracy poprzez udostępnienie miejsca opieki dla ich dzieci.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: