Izabela Paszkiewicz pierwsza w Sevilli!

Izabela Paszkiewicz pierwsza w Sevilli!

Izabela Paszkiewicz z uśmiechem na ustach finiszuje w Sevilli

Znakomite wieści przekazała „Podlasianinowi” Krystyna Pucer. Terespolanka Izabela Paszkiewicz (z domu Trzaskalska) uczestniczyła w jubileuszowej 25. Edycji EDP Medio Maratónu w Sevilli i zajęła w nim pierwsze miejsce!

Iza przyjechała do Hiszpanii bezpośrednio z ciężkiego zgrupowania kadry Polski we włoskiej Ostii, gdzie biegaczki szlifowały formę przed wiosennymi startami. Walkę o zwycięstwo stoczyła z Brytyjką Lily Partridge, która znajdowała się na prowadzeniu zarówno na dziesiątym, jak i na piętnastym kilometrze. Na ostatnim odcinku zdecydowanie więcej sił zachowała jednak Podlasianka i na metę półmaratonu wbiegła jako pierwsza, z wynikiem 1:11:09, czyli aż o 24 sekundy lepszym niż jej poprzedni rekord życiowy. Drugie miejsce ze stratą pięciu sekund zajęła Hiszpanka Marta Galimany, zaś Partridge była trzecia z wynikiem 1:11:31.

– Znając rywalki, po cichu liczyłam na zwycięstwo – powiedziała po biegu Iza. – Bardziej interesował mnie jednak rekord życiowy. A że biegło mi się dziś rewelacyjnie, bo odpowiadały mi zarówno pogoda, jak też trasa, to udało mi się go pobić. Wiosną podejmę walkę o przepustkę na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio – zapowiada nasza biegaczka, a nam nie pozostaje nic innego, jak jej dopingować oraz bardzo mocno trzymać za to kciuki.

Uzyskany przez Izę rezultat jest czwartym w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie. Szybciej od niej z Polek biegały tylko: Karolina Nadolska (2017 r., 1:09:54), Katarzyna Kowalska (2016 r., 1:10:06, co jest oficjalnym rekordem Polski) oraz Marzanna Helbik (1994 r., 1:11:08, lecz na trasie ze zbyt dużym spadkiem). W tegorocznych tabelach europejskich podopieczna trenera Marka Jakubowskiego zajmuje trzecie miejsce, tuż przed Nadolską (1:12:24).

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: