IV DANCE WITH ME - Zatańcz ze mną: Tańcząca z ogniem na parkiecie [PARA NR 3]

IV DANCE WITH ME - Zatańcz ze mną: Tańcząca z ogniem na parkiecie [PARA NR 3]
Adam Paluch

W tym tygodniu poznajemy trzecią parę koncertu „Dance with Me – Zatańcz ze mną”, nad którym objęliśmy patronat. W roli gwiazdy wystąpi aktorka ulicznego teatru ognia Antidotum Judyta Skwara (l. 22) oraz jej trener Czarek Kwitek (l. 15). Co o nich wiemy?

Judyta od ośmiu lat związana jest z Ulicznym Teatrem Ognia Antidotum. Sztuka cyrkowa, teatr i ogień to całe jej życie. Od dwóch lat działa w grupie fireshow Prometeo. Z zawodu jest kucharką o specjalizacji cukiernik. Uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, biorąc m.in. udział w I i II edycji programu Bitwa Bialska 2012 czy też w obu edycjach koncertu Charytatywnego "Moja Twarz Brzmi Znajomo".

22-latka ma za sobą również przygodę z muzyką, była wokalistką osiedlowej grupy wokalnej Last Minute. W 2016 roku rejonowa liderka Światowych Dni Młodzieży. Od lat zasila również sztab organizacyjny wielu wydarzeń kulturalnych, m.in. program "Tylko Nas Dwoje" czy też "Dance with Me". Na co dzień wolontariuszka w świetlicy środowiskowej Dziupla. Do jej pasji zalicza się muzyka, śpiew, kuchenne rewolucje, a także spędzanie czasu z bliskimi.

– To niesamowite, że po trzech latach zasilania sztabu DWM Judyta zgodziła się przyjęła zaproszenie w roli gwiazdy. Znamy się od zawsze i wiem, że lubi tańczyć, ale zazwyczaj robi to z rozpalonym hula-hop, a tym razem odważnie staje do walki o Kryształowe Kule i wkracza w blask fleszy, od których zawsze stroniła. Myślę, że jej decyzje przypieczętowała ogromna empatia i wrodzona chęć pomagania – mówi pomysłodawca i reżyser Damian Trzpil.

Czarek Kwitek na co dzień zajmuje się sportem, ale jego głównym hobby są sporty walki, takie jak MMA i BJJ. Trenuje w klubie Dziki Wschód Biała Podlaska pod okiem Łukasza Grochowskiego. Mimo że obecnie świat sportów walki odsunął na bok taniec, to jednak Czarek ma się czym pochwalić. Do jego osiągnięć można zaliczyć m.in. dwukrotne wicemistrzostwo okręgu lubelskiego oraz 8. miejsce na Mistrzostwach Polski w Kołobrzegu. Posiada również najwyższą możliwą klasę taneczną w wieku 12 lat, jaką jest klasa taneczna C.

– Czarek już kolejną edycję bierze udział w koncercie. Jako jego mama rozpiera mnie duma, że w takim wieku potrafi się zmobilizować i sprawdzić w roli trenera oraz że nie boi się stanąć na scenie, by pomóc innym – mówi organizator Maria Kwitek.

Fot. Adam Paluch

 

Taneczna jesień coraz bliżej. Zgodnie z wybranym przez pomysłodawców wydarzenia motywem „Powrót do przeszłości”, przekonamy się, w jakie czasy zabiorą nas Judyta i Czarek podczas swojego występu. Na pewno będzie to „ogień”, a to wszystko żeby pokazać, że pomagać każdy może. Za tydzień przedstawimy kolejną taneczną parę.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: