IV DANCE WITH ME - Zatańcz ze Mną: Raper powalczy o kryształową kulę [PARA NR 4]

IV DANCE WITH ME - Zatańcz ze Mną: Raper powalczy o kryształową kulę [PARA NR 4]
Adam Paluch

Czas poznać czwartą parę koncertu „Dance with Me – Zatańcz ze mną”, nad którą nasz tygodnik objął patronat. W roli gwiazdy wystąpi raper "Młody CiNEK" Paweł Miłosz (l. 18) oraz jego trenerka Nikola Drąg (l. 17). Jak poradzą sobie na parkiecie?

Paweł Miłosz uczy się w Wisznicach. Od dwóch lat rapuje, a na swoim koncie ma wydane dwa dema. Prowadzi podziemną wytwórnię Egida Crew, współtworzy trio Mówcie Co Chcecie wraz z Mateuszem "Korzeń MCC" Korzeniewskim i Adrianem "Adi MCC" Woszkielem. Pisze też teksty do nowych piosenek i gra w piłkę nożną. W tym roku bierze udział w konkursie Rap w Polsce, w którym główną nagrodą jest nagranie wspólnego utworu z Niziołem. W 2018 roku wraz ze wspomnianymi raperami zaprezentowali się w finale Bialskiego Talentu, wspólnie też koncertują. Paweł bierze udział w programie, ponieważ każdy potrzebuje pomocy.

– Paweł nigdy wcześniej nie miał do czynienia z tańcem, który jest bogatą w środki wyrazy sztuką. Rap z kolei według wielu jest odpowiedzią współczesnego świata na poezję. Paweł podczas jesiennej gali Dance with Me udowodni nam, że te dwie dziedziny sztuki nie są mu obce – komentuje Anna Stolarczuk, jedna z organizatorek.

A co wiemy o trenerce Pawła? Nikola Drąg od dwóch lat jest tancerką Szkoły Tańca Kontra. We wrześniu rozpocznie drugi rok nauki w I Liceum Ogólnokształcącego im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Uczestniczka wielu wydarzeń charytatywnych, wolontariuszka Światowych Dni Młodzieży czy Caritasu. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, jak i miasta. Jest przyjazna, pomocna i towarzyska.

Jej osiągnięcia taneczne na poziomie wojewódzkim i krajowym to m.in. pierwsze miejsce oraz nominacja do Mistrzostw Europy na Krajowych Mistrzostwach Europy Ekstraklasy Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego w kategorii fantasy formacje adult w roku szkolnym 2017/18, nagroda za najlepszą choreografię podczas XVI Otwartego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Love to Dance” w Terespolu w kategorii show dance i wiele innych.

– Mimo młodego wieku Nikola bardzo dobrze spisuje się w roli trenerki. Jej doświadczenie, zaangażowanie i pasja do tańca robią wrażenie, co widać na treningach. Próby z raperem, który wcześniej z tańcem nie miał nic wspólnego, to nie lada wyzwanie, ale godziny poświęcone na sali i pot po każdym treningu zaskoczą przybyłych gości – mówi organizator Cezary Kirczuk.

Czy Paweł z Nikolą wywalczą Kryształowe Kule i przekażą zebrane w dniu koncertu pieniądze na dowolny cel charytatywny? Przekonamy się o tym już w październiku, kiedy to odbędzie się wielka gala taneczna. Przypominamy, że hasło programu to "pomagać każdy może". Warto więc pamiętać, że nikt w tym koncercie nie jest przegranym.

Fot. Adam Paluch

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: