Informatyk z koronawirusem

Informatyk z koronawirusem
fot. www.szpitalbp.pl

BIAŁA PODLASKA Od kilku dni nieoficjalnie mówi się o tym, że pozytywny wynik na koronawirusa ma informatyk z bialskiego szpitala. Rzecznik placówki potwierdza, że jeden z pracowników niemedycznych rzeczywiście jest zakażony.

 

- U jednego z pracowników niemedycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej wynik w kierunku koronawirusa jest pozytywny. Od 7 kwietnia osoba ta przebywała na urlopie. W minionym tygodniu został pobrany materiał do badań, który potwierdził zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Natychmiast po otrzymaniu wyniku, pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą poddano kwarantannie oraz wykonano badania w kierunku koronawirusa. Wszystkie wyniki są ujemne - mówi Magdalena Us, rzecznik placówki.

Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym WSzS w Białej Podlaskiej znajdują się trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. W bialskim szpitalu jest hospitalizowanych pięć osób z wynikiem pozytywnym. W tym, według naszych informacji, stan jednej z kobiet (córki pacjenta geriatrii) jest ciężki.

Rzecznik wojewody lubelskiego poinformowała dziś (20 kwietnia), że na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: kobiety w przedziale wieku 41-60 lat, mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat i mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat. Wszystkie osoby są z powiatu radzyńskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

 

Na dzień 20 kwietnia 2020 r. na godz. 10.00 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 310 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 10 osób zmarłych i 103 ozdrowieńców.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: