Inauguracja Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego

Inauguracja Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego
Fot. Monika Pawluk

BIAŁA PODLASKA W sobotę 18 września w bialskim amfiteatrze zainaugurowano Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. To już trzecia edycja wydarzenia, które stanowi wyjątkowe spotkanie z muzyką, podczas którego mieszkańcy celebrują pamięć pochodzącego z Białej Podlaskiej cenionego krytyka muzycznego, publicysty oraz popularyzatora opery, operetki i muzyki poważnej.

Pierwszego dnia Festiwalu publiczność mogła zobaczyć spektakl pt. „Ordonka – Miłość ci wszystko wybaczy”. Na scenie zaprezentowała się gwiazda musicalowa Maria Meyer z zespołem Ewy Zug.

Wydarzenie było okazją do wręczenia Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej Janowi Maraśkiewiczowi za zaangażowanie w sprawy ochrony bialskich dóbr kultury oraz Krzysztofowi Olesiejukowi – za artystyczną pracę z dziećmi i młodzieżą w zespole „Brevis”.

Wydarzenie współorganizują prezydent miasta Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury oraz Fundacja Orfeo.

Organizacja festiwalu na tak dużą skalę nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów: Firmy „Merkury Goławski”, Zakładu Remontowo-Budowlanego Stanisław Romaniuk, Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Komunalnik”, Firmy CONCRET oraz Orfeo Fundacji im. Bogusława Kaczyńskiego.

Więcej na ten temat w najbliższy wtorek 21 września, w papierowym i elektronicznym wydaniu „Podlasianina”.

TUTAJ OBEJRZYSZ GALERIĘ ZDJĘĆ>>>

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: