Impreza, jakiej w Białej jeszcze nie było! Akademickie MŚ w podnoszeniu ciężarów

Impreza, jakiej w Białej jeszcze nie było! Akademickie MŚ w podnoszeniu ciężarów

W środę 19 września o godz. 18, w hali AWF przy ul. Akademickiej 2, rozpoczną się VI Akademickie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów. Zmagania ze sztangą najsilniejsi studenci toczyć będą od czwartku do niedzieli (finały w godzinach popołudniowych). W związku z tym, że pomost główny stanie tuż obok trybun, kibice będą mogli je obserwować z bliskiej odległości.

Wśród licznej rzeszy kandydatów do medali znajduje się szesnaścioro Polaków, w tym dwie sztangistki związane z Białą Podlaską. W kategorii plus 90 kg wystartuje Zuzanna Majewska (Wisła Puławy/PSW), zaś w kategorii 75 kg Weronika Zielińska (AZS-AWF). Ponadto trenerem-kierownikiem polskiej ekipy jest Paulina Szyszka (AZS-AWF) a jednym z trenerów Jarosław Sacharuk (AZS-AWF). Obie na co dzień szkolą się w bialskim akademickim centrum szkolenia sportowego i zaprezentują się w ostatnim dniu mistrzostw, czyli w niedzielę 23 września.

– Do naszego miasta przyjedzie ponad trzydzieści reprezentacji, co będzie rekordową liczbą w historii akademickich mistrzostw świata – mówi Hubert Makaruk, dziekan wydziału wychowania fizycznego i sportu, przewodniczący komitetu organizacyjnego. – Od soboty w Białej Podlaskiej goszczą już sztangiści Korei Południowej a najliczniejszą, obok polskiej, będzie ekipa Stanów Zjednoczonych Ameryki. Patrząc na dotychczasowe wyniki zawodniczek i zawodników, można stwierdzić, że zapowiada się niezwykle atrakcyjna impreza sportowa, na którą w imieniu organizatorów serdecznie wszystkich zapraszam. Tym bardziej, że wszyscy kibice mają na nią wstęp wolny.

Terminarz: środa – otwarcie o godz. 18; czwartek – godz. 8-22; piątek i sobota – godz. 10-22; niedziela – godz. 8-18, zamknięcie o godz. 18.30. Dwa lata temu, podczas poprzednich akademickich MŚ w meksykańskiej Meridzie, polscy studenci wzbogacili się o dwa brązowe krążki. Trzecie miejsce w kategorii 85 kg zajął Adrian Pawlicki (AZS AJD Częstochowa) a w kategorii +105 kg – Przemysław Budka (UKS Impuls Warszawa).

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: