Gmina Biała Podlaska: Ślubowali nowy wójt i radni, wybrano przewodniczącego

Gmina Biała Podlaska: Ślubowali nowy wójt i radni, wybrano przewodniczącego

Pełny skład nowej Rady Gminy Biała Podlaska

Nowo wybrany wójt gminy Biała Podlaska Konrad Gąsiorowski 6 maja, podczas sesji inaugurującej nową kadencję Rady Gminy, wygłosił rotę ślubowania i objął urząd wójta. Podziękował również za zaufanie i oddane na niego w wyborach głosy. Zadeklarował otwartość na potrzeby mieszkańców i skuteczną współpracę z radnymi. Szczególne podziękowania nowy włodarz skierował do ustępującego ze stanowiska wójta Wiesława Panasiuka.

Ślubowali także radni. Oto pełny skład Rady Gminy Biała Podlaska, wybranej w wyborach samorządowych 7 kwietnia:

Jarosław Abramowski, Dariusz Gromadzki, Marta Piotrowska, Dariusz Plażuk, Tomasz Wołowik, Mieczysław Popławski, Justyna Paszkiewicz, Marek Sawczuk, Tomasz Zazula, Maciej Hawryluk, Bartłomiej Koszołko, Ilona Łupawka, Marcin Onisiewicz, Dawid Skraburski, Tomasz Stępniewski.

Układ sił w Radzie jest bardzo wyrównany. Po siedmiu radnych mają dwa komitety: KWW Łączy Nas Gmina Biała Podlaska kandydata na wójta Krzysztofa Radzikowskiego oraz KWW Konrada Gąsiorowskiego. Ostatni, piętnasty radny – Dariusz Gromadzki – wywodzi się z KW Prawo i Sprawiedliwość. I to on miał być „języczkiem u wagi”, przesądzającym, która opcja będzie miała większość.

I już pierwsze ważne głosowanie – wybór przewodniczącego Rady Gminy – pokazało, do której frakcji Gromadzkiemu jest bliżej. Zgłoszono trzech kandydatów.

Wyniki głosowania:

Maciej Hawryluk: za 8, przeciw 0

Tomasz Wołowik: za 7, przeciw 0

Dariusz Gromadzki: za 0, przeciw 0

Nowy wójt gminy Biała Podlaska Konrad Gąsiorowski z kierownictwem Urzędu Gminy

Oznacza to, że nowym przewodniczącym został Maciej Hawryluk z KWW Konrada Gąsiorowskiego, wygrywając jednym głosem z Tomaszem Wołowikiem (KWW Łączy Nas Gmina). Przypomnijmy, że wcześniej przez kilka kadencji szefem RG był Dariusz Plażuk.

Maciej Hawryluk od razu po wyborze podziękował radnym za zaufanie i obiecał, że „będzie się bardzo starał, żeby cała rada ze sobą współpracowała”. Przewodniczący ustalił stały porządek obrad sesji RG na każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Następnie wiceprzewodniczącym Rady został wybrany Dariusz Gromadzki (PiS), prawdopodobnie w podziękowaniu z poparcie komitetu Konrada Gąsiorowskiego.

Póki co siedmiu radnych Krzysztofa Radzikowskiego jest w opozycji.

zdjęcia Gmina Biała Podlaska

 

Czytaj też pełne wyniki wyborów wójta gminy Biała Podlaska:

Wybory samorządowe 2024: Łysańczuk, Gąsiorowski, Michałowski, czyli nowi włodarze w gminach powiatu bialskiego

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy