Galerie i muzea znów otwarte

Galerie i muzea znów otwarte

BIAŁA PODLASKA Decyzją Prezesa Rady Ministrów 1 lutego znów czynne są galerie oraz muzea. To dobra wiadomość dla sympatyków sztuki. Sprawdzamy na jakich warunkach będą otwarte te instytucje i co nas czeka po odwiedzeniu ich.

Muzeum Południowego Podlasia rozpoczęło swoją działalność 1 lutego. Wystawy będą udostępniane od poniedziałku do piątku w godz. 10-16 oraz oraz w niedziele w godz. 10.30-16, w soboty – nieczynne. 

Dyrektor Rafał Izbicki zapowiada, że wejścia będą odbywają się o pełnej godzinie a w poniedziałki wystawy stałe będą dostępne nieodpłatnie. Jeśli chodzi o wystawy czasowe to dostępna jest wystawa obrazów Ludwika Maciąga (przedłużona do 6 kwietnia), a jeśli chodzi o wystawy stałe to wciąż można oglądać wystawę archeologiczną, tę związaną z Radziwiłłami, ale jest też sztuka i etnografia.

W budynku głównym (wieża) jednocześnie może przebywać 30 osób zwiedzających plus pracownicy obsługi wystaw. Wejście odbywa się o pełnej godzinie W budynku wystaw czasowych może przebywać 1 osoba zwiedzająca plus pracownicy obsługi wystaw. Osoby odwiedzające muzeum muszą zdezynfekować ręce oraz zasłonić usta i nos. Nie można też odwiedzać muzeum z objawami choroby, dotykać powierzchni a dzieci do 10 roku życia zwiedzają wystawy z osobą dorosłą.

Również Galeria Podlaska od 1 lutego czeka na odwiedzających. Obecnie można tam obejrzeć wystawę twórczości bialskiego środowiska plastycznego „Prezentacje” , na której zaprezentowano twórczość bialskich artystów. Kierownictwo zachęca mieszkańców do oglądania wystawy od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 oraz w niedziele od 11 -16.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy