VIII Powiatowe Igrzyska LZS w Wisznicach

Olimpijskie hasło „wyżej, mocniej, dalej” przyświecało rywalizacji w Powiatowych Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych. Po raz ósmy młodsi i starsi zawodnicy zmierzyli się w kilkunastu konkurencjach. Najlepsi będą reprezentować powiat bialski w finale wojewódzkim igrzysk.

Reprezentanci czterech gmin zjechali w niedzielę 9 czerwca do Wisznic, które były gospodarzem ósmej edycji Powiatowych Igrzysk LZS. Organizację imprezy wsparł powiat bialski, a patronat objął starosta Mariusz Filipiuk. Przygotowaniem zmagań od lat zajmuje się jednak radny powiatowy Arkadiusz Maksymiuk, przewodniczący powiatowego zrzeszenia LZS w Białej Podlaskiej, i tak też było w tym roku.

– Dziękuję, że wójt gminy Wisznice podjął to wyzwanie, że bardzo życzliwie podszedł do naszej propozycji i że możemy korzystać z pięknych obiektów. Dyscypliny mamy podzielone, ponieważ część odbywa się na stadionie, część w liceum, ale dopisuje nam pogoda i dobry humor. Cieszymy się, że młodzieży chciało się wstać rano, przyjechać tutaj i na sportowo spędzić tę niedzielę. W tym roku gościmy reprezentacje gmin: Biała Podlaska, Wisznice, Rossosz i Łomazy – powiedział „Podlasiakowi” Maksymiuk.

Po oficjalnym otwarciu imprezy na wisznickim stadionie zawodnicy rozpoczęli rywalizację w piętnastu konkurencjach.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy