Rodzinny Piknik Biegowy

Ponad 800 osób zgłosiło się do udziału w zorganizowanej w niedzielę 8 czerwca przez Klub Biegacza Biała Biega ósmej edycji Rodzinnego Pikniku Biegowego, pod patronatem prezydenta Michała Litwiniuka. Po raz kolejny miłośnikom biegania towarzyszył upał, ale do tego – jak mówili – już zdążyli przywyknąć.

Pierwsze rywalizowały dzieci, które obok hali sportowej filii AWF przy ul. S. Marusarza 8 biegały na 100 i 400 m. O godz. 10 wystartowali ci, którzy mieli do pokonania 5 km, a zaraz za nimi na trasę wyruszyli lubiący maszerować z kijkami. Ponad godzinę później rozpoczął się bieg na 10 km, w którym, jak dostrzegliśmy, uczestniczyli również ci, co wcześniej pokonali dystans o połowę krótszy, w tym bialski prezydent.

Najszybciej 5 km pokonał Paweł Czyżkowski z Mińska Mazowieckiego, który potrzebował na to 16 minut i 38 sekund. Wyścig nordic walking wygrał Grzegorz Rychlik z Halasów, uzyskując czas 31 minut i 19 sekund. Natomiast zwycięzcą biegu na 10 km, z rezultatem 33 minuty i 4 sekundy, został Damian Świerdzewski z Dzbenina.

Więcej informacji o pikniku, w tym obszerniejsze końcowe klasyfikacje, na naszych łamach za tydzień.