Platerka zaprasza do klasy wojskowej

EDUKACJA Ośmioklasisto! Zapraszamy Cię do klasy wojskowej w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Białej Podlaskiej! Jeśli nieobce Ci jest zmaganie się ze swoimi słabościami, jesteś wytrwały i starasz się konsekwentnie dążyć do celu, ponadto interesujesz się funkcjonowaniem służb mundurowych, a swoją przyszłość wiążesz z pracą na rzecz Społeczeństwa i Ojczyzny – przyjdź do nas, by realizować swoje marzenia!

Gwarantujemy oprócz edukacji w szkole z ponad stuletnią tradycją, której patronuje Emilia Plater polska hrabianka, kapitan Wojska Polskiego w czasie powstania listopadowego:
– bushcraft i survival;
– strzelectwo z broni pneumatycznej w strzelnicy naszej szkoły oraz dla chętnych szkolenie w zakresie obsługi broni bocznego i centralnego zapłonu (czyli broni palnej krótkiej i długiej) na obiekcie KS „Guardian” w Woskrzenicach;
– zdobycie wiedzy z zakresu wojskowości i uzbrojenia, rozwoju prawa wojennego, strategii i taktyki wojskowej;
– zajęcia judo z elementami innych sztuk walki, dzięki którym przede wszystkim poprawisz ogólną sprawność fizyczną (siła, szybkość, wytrzymałość, zwinność) oraz nabędziesz umiejętności umiejętności wykonywania technik rzutowych i obezwładniających (dźwignie, duszenia, trzymania) mające zastosowanie w realnej walce i samoobronie;
– ponadto: gry zespołowe, gimnastyka z elementami akrobatyki, atletyka terenowa oraz formy aktywności turystyczno-krajoznawczej takie jak: wyprawy w góry, spływy kajakowe, narciarstwo.

Ukończenie edukacji w tej klasie umożliwia podjęcie  studiów na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo w transporcie, kryptologia i cyberbezpieczeństwo, lotnictwo i kosmonautyka, dowodzenie i zarządzanie, bezpieczeństwo informacyjne, obronność, bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja, wojsko w systemie służb publicznych, nawigacja, transport, logistyka jak również filologia angielska, matematyka, ekonomia, zarządzanie, marketing i wiele więcej.
Istnieje także możliwość rozpoczęcia kariery w Narodowych Siłach Rezerwowych, Obronie Terytorialnej Kraju, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej.

Klasa o tym kierunku stwarza możliwość uczenia się na poziomie rozszerzonym w czteroletnim cyklu kształcenia następujących przedmiotów: język angielski, matematyka.

Przydział godzin z przedmiotów kierunkowych w poszczególnych latach nauki:

Klasa  I  II  III IV
Język angielski  4  5 6  6
Matematyka  6 7  7  7

Wiodącym językiem obcym będzie język angielski, drugim językiem – język hiszpański lub język rosyjski.
Szkolenie wojskowe realizowane będzie w wymiarze 2h tygodniowo, ponadto zajęcia ze strzelectwa i samoobrony oraz obóz szkoleniowy.
Dodatkowe informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej http://www.platerka.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy