Otwarcie pracowni 'Kropla Wiedzy' w Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Uroczyste otwarcie pracowni edukacyjnej „Kropla Wiedzy” odbyło się 22 kwietnia o godz. 11 w siedzibie BWiK WOD-KAN ul. Narutowicza 35A. Pracownia edukacyjna jest częścią projektu Bialskie Ścieżki Edukacyjne, który został objęty patronatem prezydenta miasta Michała Litwiniuka.

Pracownia powstała w wyremontowanym budynku, użytkowanym przez BFE na terenie BWiK „WOD-KAN”. Zajęcia edukacyjne będą prowadzone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym obejmującym szkołę podstawową, w trzech blokach tematycznych: woda, gleba, powietrze. Wykłady i ćwiczenia będą prowadzone przez nauczycieli fizyki, chemii, biologii i geografii.  Częścią projektu jest stacja meteorologiczna z zestawem profesjonalnych instrumentów pomiarowych, usytuowana przy pracowni.

Projekt Bialskie Ścieżki Edukacyjne powstał przy współpracy władz miasta, BFE, spółek miejskich oraz nauczycieli z bialskich szkół. Jest to niezwykle ważna inicjatywa, która stworzyła nowe możliwości do prowadzenia edukacji w ciekawym i przyjaznym miejscu. Głównym mottem, które przyświecało osobom zaangażowanym w tworzenie projektu było hasło:  „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi dotknąć, a zrozumiem.”

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianin” z 26 kwietnia i na www.eprasa.pl.

GALERIA:

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy