Nie ustąpił pierwszeństwa

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na ul. Lubelskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 84-latek kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu Daf-owi. W chwili zdarzenia kierowca jednośladu był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj przed godz.14 na ul. Lubelskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 84-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla samochodu ciężarowego marki Daf. Autem kierował 36-letni mieszkaniec Swarzędza. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. W przypadku kierującego rowerem urządzenie wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W wyniku zdarzenia 84-latek doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.  Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Policja przypomina, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na tragiczne skutki zdarzeń z ich udziałem.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy