Międzynarodowy Dzień Inwalidy i Osoby Starszej

Bialscy seniorzy słyną z tego, że potrafią się dobrze bawić. Kolejna ku temu okazja była w miniony wtorek 15 maja, kiedy spotkali się w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41.

Okazją do spotkania był Międzynarodowy Dzień Inwalidy i Osoby Starszej. – Organizujemy to wydarzenie co roku. Tym razem przybyło około dwustu osób. To głównie seniorzy bialscy, ale i członkowie naszych kół terenowych z Chotyłowa, Łomaz, Kodnia czy Konstantynowa – wylicza Maria Skonieczna, szefowa bialskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Na scenie tuż po przywitaniu gości, wśród których znaleźli się m.in. poseł Adam Abramowicz i ks. infułat Antoni Laszuk, wystąpił m.in. zespół muzyczny Chwilka z Bialskiego Centrum Kultury, Walerianki oraz zespół wokalno-instrumentalny z Białorusi. Był też czas na wspólną rozmowę.

Takie spotkania to okazja do integracji, która, jak mówi Skonieczna, jest niezwykle ważna. – Jest też czas na rozmowę, może wyjdą jakieś ciekawe propozycje, pomysły na kolejne wydarzenia – zaznacza prezes związku.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy