Bieg Sapiehów tym razem nie w piekle

SPORT W sobotę 7 sierpnia w Kodniu odbył się XXI Bieg Sapiehów, nad którym honorowy patronat objął marszałek woj. lubelskiego Jarosław Stawiarski a medialny m.in. nasz tygodnik. Udział w nim wzięło 76 osób.

Tym razem inaczej niż to było w poprzednich latach (bez ubiegłego, kiedy imprezę zawiesiła pandemia) pogoda zlitowała się nad uczestnikami i nie była to „Piekielna kodeńska piętnastka”. Biegowi towarzyszyły zawody nordic walking pod nazwą II Marsz nad Bugiem a na kodeńskim rynku rywalizowali uczestnicy Małych Biegów Sapiehów, czyli uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki.

W głównym biegu zwyciężył reprezentant MKS Lubartów Andrzej Orłowski, który 15 km pokonał w czasie 52 minut i 38 sekund. Wśród kobiet wygrała, z wynikiem o blisko 13 minut dłuższym, Joanna Gąszczyk z Lublina. W marszu „kijkarzy” najszybszy okazał się zdecydowany faworyt, czyli Dariusz Mackiewicz. Sołtys Kodnia potrzebował 30 minut i 52 sekund, by przejść trasę liczącą 5 km. Z kobiet najszybsza była Teresa Hryciuk z TKKF Biała Podlaska. jej czas to 35 minut i 19 sekund.

Więcej o imprezie w papierowym wydaniu „Podlasianina”, które ukaże się 17 sierpnia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy