Eryk z Międzyrzeca Podlaskiego nagrał własną piosenkę

Eryk z Międzyrzeca Podlaskiego nagrał własną piosenkę

Przypomnijmy, pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego wokalista Eryk Waszczuk, uczestnik pierwszej edycji programu telewizyjnego The Voice Kids, nagrał swój pierwszy autorski singiel. "Horyzont" staje się hitem internetu.

Eryk w The Voice Kids trafił do drużyny Edyty Górniak. W programie odpadł na etapie Bitew. Jego występ w „Przesłuchaniach w ciemno”, gdzie wykonał piosenkę „When a man loves a woman” Michaela Boltona, w serwisie YouTube wyświetlono ponad 3,5 mln razy. Dwunastolatek jest laureatem wielu konkursów muzycznych zarówno w kraju jak i za granicą. Ukończył szkołę muzyczną pierwszego stopnia w Międzyrzecu Podlaskim. Występował w zespole Chwilka z Białej Podlaskiej, gdzie szkolił się pod okiem Ireneusza Parafiniuka.

Obecnie chłopiec ma okazję wystartować z własnym materiałem. Realizacja nagrań piosenki odbyła się w Katowicach, gdzie Eryk wcześniej miał okazję nagrywać już utwory, którymi były przeróbki znanych przebojów, jak „One" grupy U2, „Without You" duetu Marcus & Martinus czy „Mercy" Shawna Mendesa. Single te zostały zauważone przez media ogólnopolskie. Eryk miał okazję zaprezentować swoje piosenki również w programach telewizyjnych: „Pytanie na śniadanie”, „Teleexpress” oraz na antenach telewizji regionalnych i lokalnych.

- Praca nad własną piosenką, była dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. To niesamowite uczucie, obserwować proces jej powstawania od wersji demo aż po finalne nagranie. Jestem niezwykle szczęśliwy i dumny, że po raz kolejny miałem okazję współpracować ze świetnymi muzykami, takimi jak pan Robert i pan Łukasz. Jak zawsze nad wszystkim czuwał producent pan Szymon – niezwykły artysta, który zadbał o każdy najdrobniejszy szczegół. Ważną rolę odegrał również mój manager Sebastian Płatek, który ściśle współpracował z panem Szymonem. Sebastian zaprojektował również okładkę singla oraz wykonał zdjęcia. Jak zawsze, mogłem liczyć na pomoc moich wspaniałych trenerów wokalnych: Magdaleny Ptaszyńskiej i Adama Czapli - podkreśla Eryk.

Piosenka „Horyzont” opowiada o marzeniach, przygodzie, o przekraczaniu granic, pokonywaniu słabości, by osiągnąć upragniony cel. - Tekst piosenki, który stworzył dla mnie pan Mikołaj Marcela, bardzo do mnie pasuje. Pewnie jak większość moich rówieśników, staram się pokonywać kolejne wyzwania, wyznaczam sobie kolejne cele do osiągnięcia. To także piosenka o marzeniach i walce z samym sobą - dodaje Eryk.

Eryk rozpoczął również przygodę z telewizją. Został jednym z prowadzących  „Teleranek”, emitowany na antenie TVP ABC. Niedawno wziął udział w realizacji okolicznościowych teledysków upamiętniających rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dużo koncertuje, zbierając środki na realizację swojego wielkiego marzenia, jakim jest nagranie płyty. Chętnie wspiera również inicjatywy charytatywne.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: