Edwood chce sfinansować budowę zapór na dwóch rzekach

Edwood chce sfinansować budowę zapór na dwóch rzekach
fot. Pixabay/ zdj. ilustracyjne

POWIAT BIALSKI Brak opadów daje się we znaki rolnikom. O problemach związanych z długotrwałą suszą rozmawiano we wtorek na specjalnie zwołanym przez starostę bialskiego Mariusza Filipiuka spotkaniu. Edward Tomaszuk z Pol-Kres Edwood zaproponował sfinansowanie budowy dwóch zapór na rzekach Danówka i Rudka.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o bardzo trudnej sytuacji związanej z brakiem opadów i oznakami suszy hydrologicznej. W trosce o interes społeczny i mieszkańców powiatu bialskiego starosta Mariusz Filipiuk podjął się organizacji takiego spotkania, by stworzyć odpowiednią płaszczyznę do ustaleń dotyczących propozycji Edwarda Tomaszuka, który wcześniej podał pomysł, że na własny koszt przygotuje małe zapory na dwóch okolicznych rzekach Rudce i Danówce.

– W trakcie spotkania padło wiele ciekawych propozycji rozwiązań problemu małej retencji. W efekcie uczestnicy spotkania uznali, że propozycję należy doprecyzować, co pozwoli na podjęcie jak najbardziej korzystnej decyzji. W najbliższym czasie najprawdopodobniej odbędzie się kolejne spotkanie pod patronatem starosty bialskiego – informuje Jakub Witczak, podinspektor w wydziale organizacyjno-administracyjnym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

W spotkaniu oprócz Edwarda Tomaszuka reprezentującego przedsiębiorstwo Pol-Kres EDWOOD z siedzibą w Białej Podlaskiej, uczestniczyli także Henryk Gmitruczuk, dyrektor Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej PGW Wody Polskie, Bogdan Najdyhor, kierownik Nadzoru Wodnego w Białej Podlaskiej PGW Wody Polskie oraz Przemysław Bierdziński, dyrektor wydziału rolnictwa i środowiska Starostwa Powiatowego.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu „Podlasianina”.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: