E-teatr w każdy piątek

E-teatr w każdy piątek
Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej realizuje projekt e-TEATR NA PIĄTEK w ramach Programu Kultura w sieci, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.
Kultura w sieci spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, największym w historii programów dotacyjnych NCK, zgłoszono 5948 wniosków, a po dokonaniu oceny merytorycznej i formalnej wyłoniono 1182 zwycięskie projekty. Bialskie Centrum Kultury im. B.Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej otrzymało 53 tys. zł na realizację zadania.
- Celem projektu jest podtrzymanie kontaktu z wydarzeniami kulturalnymi, pobudzenie wyobraźni i potrzeby obcowania ze sztuką poprzez różnorodne formy prezentacji cyklu edukacji teatralnej - słyszymy w BCK.
W ramach zadania do dnia 09.10.2020 co tydzień w piątek o godz. 18.00 prezentowane będą różnorodne formy wydarzeń kulturalnych w sieci, poprzez portale społecznościowe, strony internetowe, YouTube.  Zobaczymy między innymi wywiad z Jackiem Kawalcem - polskim aktorem teatralnym i filmowym, który współpracuje z wieloma teatrami. Lekcję w sieci z Andrzejem Knapem, wybitnym dyrygentem, wieloletnim dyrektorem teatrów muzycznych. W świat lalek teatralnych poprowadzi nas aktorka z Teatru H.Ch.Andersena z Lublina. Nie zabraknie także wirtualnej wycieczki po Teatrze Lalki i Aktora w Łomży oraz wiele innych atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych. Na zakończenie obejrzymy spektakl "Magiczny sklep".

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: