Dziewiątka ma już 30 lat! [WIDEO]

Dziewiątka ma już 30 lat! [WIDEO]

BIAŁA PODLASKA Szkoła Podstawowa nr 9 im. Św. Jadwigi Królowej obchodzi 30-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczystą akademię oraz piknik rodzinny.

Szkoła Podstawowa nr 9 mieści się obecnie w Zespole Szkół. – Chcieliśmy uczcić także Publiczne Gimnazjum nr 6, które powstało na podbudowie naszej szkoły. Traktuję ten jubileusz jako nasze wspólne święto. Przygotowywaliśmy się do niego poprzez różne konkursy, wystawy, nagrywanie filmów – mówi w rozmowie z "Podlasiakiem" dyrektor Katarzyna Sierpotowska. I zapowiada, że jubileusz zorganizowany 8 czerwca to nie koniec obchodów jubileuszu placówki.

OBEJRZYJ WIDEO >>

Jak szkoła wygląda obecnie? Uczy się w niej około 1300 uczniów bez przedszkola, gdzie uczęszcza 120 dzieci. Kadrę zasila 120 nauczycieli, a do tego dochodzi 30 pracowników administracji i obsługi. – Jest to szkoła, która poprzez wszystkich moich poprzedników, jest na takim etapie, że dużo już za nami, ale i przed nami wciąż wiele. Mamy liczne sukcesy w nauce i sportowe. Nie zawsze są to jednak sukcesy i laury, ale pojawiają się też sytuacje, które musimy rozwiązywać, bo i takie się zdarzają – dodaje dyrektor.

Podczas uroczystości przyznała, że szkoła to ludzie. Wręczyła podziękowania nauczycielkom, które pracują w "dziewiątce" od pierwszego dzwonka.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu nr 16 od 26 czerwca

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: