Dzięki rondom będzie bezpieczniej [SONDA]

Dzięki rondom będzie bezpieczniej [SONDA]

Trwają prace przy budowie dwóch rond na obwodnicy miasta. Na skrzyżowaniach z ulicą Terebelską i aleją Solidarności już niebawem będziemy się poruszać komfortowo dzięki rondom turbinowym. Obecnie mieszkańcy kierujący się ul. Terebelską poza miasto muszą liczyć się z utrudnieniami, ale miasto przygotowało nową organizację ruchu. Drugie rondo jest natomiast na finiszu.

Budowa dwóch rond wiąże się dla mieszkańców z pewnymi trudnościami. Na przebudowywanym skrzyżowaniu Terebelskiej z obwodnicą obowiązuje nowa organizacja ruchu. Polega ona na tym, że dla pojazdów jadących E30 wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, zaś wloty Terebelskiej w obwodnicę z obu stron zostały zamknięte. W obrębie skrzyżowania ul. Sitnickiej z E30 dopuszczalna prędkość została ograniczona do 50 km/h.

Prace prowadzone na al. Solidarności zmierzają ku końcowi. Na ten moment kierowcy poruszają się nowo wykonanym rondem od strony centrum miasta oraz od strony Terespola, natomiast na rondo nie wjedziemy jeszcze od strony cmentarza komunalnego i z alei Solidarności.

Ta inwestycja to część większego projektu, który polega na przebudowie skrzyżowań na E30 z ulicą Terebelską i aleją Solidarności, i jest realizowany przez trzy bialskie firmy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tre-Drom i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budomex.

W ramach umowy dojdzie do rozbudowy skrzyżowań, polegającej na zmianie ich geometrii (ruch okrężny), zmianie liczby pasów ruchu na poszczególnych wlotach, rozbudowie ciągów chodnika i ścieżki rowerowej, przebudowie linii energetycznych, rozbudowie oświetlenia, sieci telekomunikacyjnej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej i gazowej.

Uzbrojeniem, pracami elektrycznymi, sanitarnymi i teleinformatycznymi zajmuje się firma Budomex. Rondo przy Terebelskiej wybuduje firma Tre-Drom, a przy Solidarności – PRD.

NASZA SONDA

Jak oceniasz inwestycje prowadzone w mieście?

Małgorzata Maksymiuk, Biała Podlaska: – Uważam, że nasze miasto bardzo się zmieniło, oczywiście na plus. Dzięki staraniom naszego Prezydenta mamy wspaniałe inwestycje, pięknie wykończony Park Radziwiłła czy świetne miejsce odpoczynku dla bialczan a mianowicie Małpi Gaj. Powstało również mnóstwo ścieżek rowerowych a jestem kobietą 60+, czynną rowerzystką, więc jest to dla mnie bardzo duże udogodnienie. Takiego włodarza życzę każdemu miastu, ponieważ prezydent jest bardzo przychylny dla mieszkańców, z każdym porozmawia, jest życzliwy i przyjazny.

 

Jan, gmina Podedwórze: – Jestem w Białej Podlaskiej dość często i widzę, że miasto się zmienia. Jest więcej ścieżek rowerowych i nowych dróg, do tego ronda, które ułatwiają poruszanie się. To dobrze dla mieszkańców, ale mogłoby być więcej parkingów w centrum miasta – oczywiście bezpłatnych.

 

 

 

 

Jakub, Biała Podlaska: – W mieście pojawiło się sporo nowych ścieżek rowerowych, Małpi Gaj – część osób jest na pewno z tego zadowolona. A ja jako kibic piłki nożnej najbardziej czekam na stadion.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy