Dyrektor GOK pisze wiersze

Dyrektor GOK pisze wiersze
fot. GOK

GMINA ŁOMAZY Na co dzień jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach. Ale w wolnych chwilach już od najmłodszych lat pisze wiersze i piosenki, a nawet gra na gitarze. Ryszard Bielecki wydał niedawno debiutancki tomik poezji „Nienajedzony światła”. Jak mówi, życie potrafi być piękne i pouczające, jeśli się nad nim głęboko zastanowimy.

Dział poezji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach został wzbogacony o wyjątkową pozycję. Wyjątkową, bo napisaną przez mieszkańca gminy Łomazy, na co dzień dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Ryszarda Bieleckiego.

– Interesuje mnie człowiek, który nie jest wolny od błędów, ale postępuje zgodnie z własną wolą. Trzeba pamiętać, że błędy popełnia każdy. Wzbogacają one ludzi, czyniąc ich bardziej dojrzałymi, doświadczonymi, także duchowo. Dokonania, jakie nam bezustannie towarzyszą, to najlepsza szkoła życia. Tylko z bogactwem doświadczeń i refleksją nad nimi możemy wspiąć się na wyższy poziom świadomości. Akceptuję ludzkie istnienie jako wartość najwyższą. Życie potrafi być piękne i pouczające, jeśli się nad nim głęboko zastanowimy – mówi autor wierszy z tomiku „Nienajedzony światła”.

Bielecki poezją i muzyką interesuje się już od najmłodszych lat. Bliskie jest mu wychowanie muzyczne, pedagogika, psychologia czy socjologia. Pracował w wielu miejscach, między innymi jako nauczyciel w szkołach podstawowych. Bywa poetą, kompozytorem oraz tekściarzem.

Więcej w papierowym wydaniu z 2 lutego i na www.e-prasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: