Dobre, bo Bialskie. Jubileuszowe statuetki przyznane

Dobre, bo Bialskie. Jubileuszowe statuetki przyznane

POWIAT BIALSKI Starosta bialski już po raz dwudziesty podczas jubileuszowej gali „Dobre, bo Bialskie” nagrodził wyróżniające się firmy, instytucje oraz osoby prywatne z powiatu. 

Doroczna uroczystość wręczenia statuetek „Dobre, bo Bialskie” odbyła się w piątek 10 stycznia. Wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom, instytucjom, samorządom, organizacjom oraz innym podmiotom, które całokształtem działalności w znaczący sposób przyczyniły się do gospodarczego i społecznego rozwoju powiatu lub jego promocji.

– Możemy dzisiaj podsumować 2019 rok, nagrodzić i docenić wszystkich, którzy wykonali trud. Państwo jesteście fundamentem, na którym budujemy pozycję naszego powiatu. Stanowicie niezwykle cenny wkład w życiu gospodarczym i kulturalnym powiatu. Jesteście motorem napędowym postępu polskiej gospodarki. Należy docenić to, że w trudnych warunkach gospodarczych przedsiębiorcy ryzykują inwestując własne pieniądze, a przez to rozwijają swoje działalności i tworzą jeszcze więcej miejsc pracy. Swoimi działaniami promujecie państwo nasze tereny, nasz powiat, gminy i małe miejscowości w Polsce i poza granicami kraju – mówił Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

XX Gala Dobre, bo Bialskie

Na przestrzeni 20 lat statuetki otrzymało już sto podmiotów działających na terenie powiatu. – Te statuetki to symbol sukcesu i wiary we własne siły. Dzisiaj na tej sali zebrało się około trzystu liderów swoich społeczności z całego powiatu. Działacie w różnych dziedzinach, prowadzący innych do sukcesu. W mojej opinii to wy stanowicie prawdziwą sól tej ziemi. To wy napędzacie ziemię bialską do sukcesu. To wydarzenie pokazuje mieszkańcom innych województw, że w powiecie bialskim są osoby, które ten sukces osiągnęły i z którymi warto współpracować. I ta nagroda ma temu służyć, żeby pokazać innym województwom i w Polsce, że tutaj warto inwestować – stwierdził Mariusz Kiczyński, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.

Statuetki „Dobre, bo Bialskie” otrzymały: Firma Handlowo-Zaopatrzeniowa „Agro-Handel” w Polubiczach Wiejskich, Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Filipiuk w Międzyrzecu Podlaskim, Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, Stacja Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej.

Złotymi statuetkami „Dobre, bo Bialskie” z okazji jubileuszowej gali uhonorowano: Bank Spółdzielczy w Łomazach, Muzeum im. J.I. Kraszewskiego w Romanowie, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Białej Podlaskiej, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Mika w Janowie Podlaskim, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bialbud w Białej Podlaskiej.

Bialskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które znalazło się w gronie wyróżnionych Złotą Statuetką „Dobre, bo Bialskie” pierwszą nagrodę z rąk starosty bialskiego otrzymało w 2004 roku.  – Jesteśmy uznaną marką w branży, a ta nagroda jest potwierdzeniem jakości naszej dotychczasowej pracy. Cieszymy się, że powiat tę pracę zauważył. A nasza współpraca z samorządem trwa już bardzo długo, realizujemy największe inwestycje dla powiatu i to jest bardzo budujące również na przyszłość. Złota statuetka to motywacja do dalszej pracy – mówi Piotr Horeglad, wiceprezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Białej Podlaskiej.

Tradycyjnie podczas gali statuetką „Dobre, bo Bialskie” wyróżniono również gminę lidera samorządności. W tym roku nagroda trafiła do Gminy Wisznice. -Tej nagrody nie byłoby bez pracowników Urzędu Gminy i Rady Gminy. To ich praca zadecydowała, że otrzymaliśmy to wyróżnienie. Wspaniale pracujemy, realizujemy obecnie piętnaście różnych projektów. To, że dajemy radę składać wnioski na projekty, które nie wymagają korekt to duży sukces. Przykładem tego działania może być chociażby realizowany projekt dotyczący promocji przedsiębiorczości na obszarze gmin Doliny Zielawy, czy inny projekt polegający na wymianie oświetlenia ulicznego na ledowe – podkreśla Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice.

Monika Pawluk

Cały artykuł w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” https://eprasa.pl/news/podlasianin od 14 stycznia.

Galeria zdjęć z uroczystości wręczenia statuetek do obejrzenia tutaj:

XX Gala Dobre, bo Bialskie

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy