Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia

Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia
fot. UM Biała Podlaska

Projekt przygotowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska uzyskał dofinansowanie w wysokości 615 138, 91 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dotyczy digitalizacji zbiorów.

 

Projekt obejmuje niezbędne prace budowlane, adaptacyjne i instalacyjne, których celem jest dostosowanie pomieszczeń muzeum do potrzeb funkcjonowania serwerowni i pracowni digitalizacji.

Pieniądze pozyskane z projektu zostaną przeznaczone na zakup pełnego wyposażenia pracowni tj. sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, aparaty oraz inne specjalistyczne urządzenia, a także aplikacja służąca opracowaniu i inwentaryzacji zbiorów oraz prezentacji efektów prac digitalizacyjnych.

Ponadto uruchomiony zostanie portal internetowy służący prezentacji wyników digitalizacji, który będzie dostosowany do wymagań osób z niepełnosprawnościami.

- Realizacja tego projektu tworzy nowy wymiar Muzeum Południowego Podlasia. Dzięki digitalizacji możliwe stanie się udostępnienie wszystkim zainteresowanym bezcennych zbiorów naszego muzeum, w tym jednej z największych w Polsce kolekcji ikon rosyjskich z XVII-XIX wieku. Z pewnością wiele osób po obejrzeniu eksponatów w wersji cyfrowej zapragnie przyjechać do Białej Podlaskiej, żeby zobaczyć je na żywo - mówi prezydent Michał Litwiniuk.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: