Dance with Me - Zatańcz ze Mną: Strażak na parkiecie [PARA NR 9]

Dance with Me - Zatańcz ze Mną: Strażak na parkiecie [PARA NR 9]
Fot. Adam Paluch

Przyszedł czas, aby poznać ostatnią parę czwartej i zarazem ostatniej edycji Dance With Me – Zatańcz ze mną, nad którym nasz tygodnik objął patronat. W roli gwiazdy wystąpi strażak Michał Walczuk (l. 28), a jego trenerką jest Aneta Pszczoła-Dołęzka (l. 42). Co o nich wiemy?

Michał Walczuk na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach. Interesuje się sportem, sztukami walki, tańcem, informatyką, motocyklami, podróżami oraz wyprawami górskimi (Członek Klubu Zdobywców Korony Gór Polskich). Jest także technikiem informatykiem, technikiem pożarnictwa, starszym inspektorem ds. bhp, diagnostą samochodowym i magistrem inżynierem pożarnictwa.

Został strażakiem między innymi dlatego, że lubi pomagać ludziom. Ideą tego programu jest właśnie pomoc innym, więc jego udział w przedsięwzięciu jest oczywisty. Dodatkowo dzięki udziałowi w programie istnieje możliwość nauki nowego stylu tańca, który jest jego pasją od najmłodszych lat. – Michał był chyba jedną z niewielu osób, które na zaproszenie do programu zgodziły się bez wahania. Pogodny, uśmiechnięty, życzliwy, z wielkim zaangażowaniem walczy o pieniądze na wybrany razem z Anetą cel charytatywny. Trzymam za nich kciuki! – komentuje organizator Maria Kwitek.

Aneta Pszczoła-Dołęzka to nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. Choreograf i nauczyciel tańca, instruktor fitness. Jej pasją i miłością jest taniec. Pomysłodawczyni, inicjatorka i choreograf pokazów układów walca wiedeńskiego wykonywanego przez uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Pokazy formacji tanecznej rozsławiły Białą Podlaską w całej Polsce i za granicą, dzięki ogromnemu zainteresowaniu telewizji, radia i mediów społecznościowych. Aneta Pszczoła-Dołęzka brała udział również w programie telewizyjnym Dzień Dobry Polsko, w którym poruszone zostały problemy dotyczące wychowywania młodzieży, wartości życiowych i sposobów dotarcia do młodego pokolenia. Nauczycielka jest także tegoroczną laureatką Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej II stopnia, za niezwykłe osiągnięcia w pracy pedagogiczno-artystycznej, profesjonalizm oraz zaangażowanie w wszechstronny rozwój młodzieży. Ponadto jest założycielką i wieloletnią trenerką zespołu cheerleaderek, który powstał w 2004 roku i przyjął nazwę IFLO.

Prywatnie matka trojga dzieci i żona oficera Straży Granicznej. Zawsze uśmiechnięta, chętna do pomocy innym, zaangażowana w to, co robi. Przez znajomych i przyjaciół Pszczółka postrzegana jest jako osoba, na którą zawsze można liczyć. Ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą i jest wychowawcą w pełni tego słowa znaczeniu. – Pamiętam, że słynnym staszicowym walcem zachwyciłem się jeszcze zanim zdążył podbić sieć. Wiedziałem, że muszę poznać autora tego tanecznego majstersztyku, i oto jest ona: uśmiechnięta, pogodna, zdecydowana, chętna na nowe wyzwania i niezmiernie pracowita Aneta Pszczoła-Dołęzka, nowy skarb kadry trenerskiej DWM – mówi reżyser i pomysłodawca Damian Trzpil.

Już 13 października zobaczymy efekty kilkumiesięcznych przygotowań naszych bohaterów. Dwie kryształowe kule trafią do pary, która zachwyci jury i publiczność, a pieniądze zebrane w dniu koncertu zostaną przekazane na cel charytatywny wybrany przez zwycięzców. Razem udowadniamy, iż pomagać każdy może.

Fot. Adam Paluch

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: