Damsko-męski świat Kulickiej

Damsko-męski świat Kulickiej

Dorota Kulicka obok Marka Jędrycha z Galerii Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Oryginalną propozycję przygotowała Dorota Kulicka, której wystawę prac malarskich otwarto 7 lutego w Galerii Podlaskiej. To przenikający się świat kobiet i mężczyzn ubarwiony… muzyką.

Tytuł wystawy to „Wstęp wolny”. Przybyli na nią znajomi malarki oraz mieszkańcy miasta, ciekawi kolejnych odsłon talentu Doroty Kulickiej. Autorka o swoich pracach mówi dość skromnie.

Wystawę można oglądać do 4 marca

– To zaproszenie do świata emocji, przeżyć, doznań przyjemnych, ale i trudnych. Prace powstawały w ciągu trzech lat. Dużo ich elementów związanych jest z instrumentami. Nie brakuje akcentów typowo męskich, takich jak śruby, ale i kobiecych, m.in. koronki. Jest tu konflikt kobiecości i męskości, ale czasami też zgoda – mówi malarka. Tworzy głównie farbami akrylowymi, ale widać też fascynację fakturami.

Prywatnie jest nauczycielką w Wisznicach. Maluje od wielu lat. To już kolejna jej wystawa w Galerii Podlaskiej. – Jest to artystka tworząca bardzo wiele obrazów, pod tym względem jest bardzo aktywna. Ukończyła Studium Wychowania Artystycznego w Lublinie. Dziś malowanie łączy z pracą w szkole – podkreśla Marek Jędrych z Galerii Podlaskiej.

Prace Doroty Kulickiej można oglądać do 4 marca.

Więcej w materiale wideo

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: