Czy przepadnie dofinansowanie na stadion?

Czy przepadnie dofinansowanie na stadion?

BIAŁA PODLASKA Nie milkną echa zerwania przez miasto umowy z wykonawcą stadionu z powodu dużych opóźnień robót. Zdecydowano też o zmianie zakresu inwestycji. Pozostaje jednak bardzo ważne pytanie: co z przyznanym dofinansowaniem, czy nie przepadnie? Mowa o 10 mln zł.

Na konferencji 4 stycznia prezydent Michał Litwiniuk poinformował, że miasto zwróciło się z pismem do Ministerstwa Sportu, aby ustalić, jak wygląda kwestia przyszłości dofinansowania budowy stadionu. Wiceprezydent Maciej Buczyński dodał, że w piśmie zawarta została informacja o zerwaniu umowy z wykonawcą: – Sformułowaliśmy prośbę o podtrzymanie decyzji o dotacji w przypadku zmiany zakresu prowadzonej przez nas inwestycji. W tej chwili czekamy na odpowiedź.

Co obecnie dzieje się na stadionie? – Jesteśmy na etapie przygotowania koncepcji, co dalej. Mam pewne przemyślenia. Pracujemy nad przedstawieniem finalnego kształtu tej inwestycji. Prowadzimy konsultacje w różnych środowiskach, między innymi rozmawiamy o tym z bialskimi przedsiębiorcami – odpowiada Litwiniuk.

Budowa stadionu była oczkiem w głowie byłego prezydenta Dariusza Stefaniuka, a realizacja tej inwestycji miała być spełnieniem obietnicy wyborczej. Prace nad nią rozpoczęto dopiero na finiszu kadencji, a realizacja tej inwestycji wciąż stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

Pierwszy etap miał kosztować prawie 40 mln zł, z czego 10 mln zł to dofinansowanie Ministerstwa Sportu. Oprócz wspomnianego stadionu, w ramach projektu miała powstać także hala sportowa Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Ekonomik nie ma bowiem hali z prawdziwego zdarzenia, a zajęcia wuefu odbywają się w sali gimnastycznej lub na korytarzach.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy