CoffeeLove – z miłości do kawy

CoffeeLove – z miłości do kawy

W Białej Podlaskiej powstało miejsce, w którym nie tylko napijemy się wyśmienitej kawy, ale też kupimy akcesoria do jej samodzielnego parzenia w domowym zaciszu. CoffeeLove to sklep z kawą i kawiarnia w jednym, mieści się przy placu Rubina i otwiera swoje progi dla wszystkich sympatyków kawy i tych, którzy chcą odkryć nowe sposoby jej podawania.

Na pomysł otwarcia kawiarni z kawą najwyższej jakości wpadli Anna i Mariusz Kuc. Pochodzące spod Białej Podlaskiej małżeństwo od lat przemierzało świat w poszukiwaniu idealnego smaku espresso. Kilkanaście lat temu odkryli w kawie nowe, zaskakujące, owocowe nuty smakowe, których wcześniej nie znali. Przekonali się też, że kawa jest świetnym dodatkiem wszelkich potraw. Wiele osób wciąż uważa, że najlepiej smakuje i często podawana jest do deserów.

Wizyta w Kopenhadze, w kawiarni Coffee Collective zmieniła ich kawowy świat i od tamtej pory są całkowicie zafascynowani kawą. - Odkrycie takiej kawy powoduje, że świat się zmienia - mówi Mariusz Kuc, właściciel CoffeeLove. Każda filiżanka to kolejne doświadczenie, kolejny krok w poznawaniu idealnej esencji. A kawy próbowali w niezliczonej ilości miejsc, rozmawiając z baristami, innymi klientami, wciąż poszerzając wiedzę.

Wreszcie przyszedł czas na podzielenie się zdobytymi doświadczeniami i pasją. 10 lipca została otwarta kawiarnia, w której można spróbować kawy przygotowywanej na różne sposoby. Dostaniemy tradycyjne espresso, cappuccino, late, flat white, ale też kawę zaparzaczy typu chemex czy aeropress. Dostępne są również wysokiej jakości herbaty, świeżo wyciskane soki, lemoniady, ciasta. Najwyższa jakość jest głównym obszarem, na którym koncentruje się nowa kawiarnia.

Mariusz Kuc dodaje: - Ne lubimy kompromisów w smaku kawy. Świadomie wybraliśmy ziarna wysokiej jakości, drogie, ale to koszt, który decydujemy się ponieść. Dlatego jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kawy, których smak pozostanie w ich pamięci.

Zamówić możemy też tosty, kanapki oraz ekologiczne przekąski w postaci bakalii. Zresztą filozofia prowadzenia kawiarni ma więcej wspólnego z ekologią. Właściciele chcą zachęcać tych, którzy kupują kawę na wynos do używania specjalnych kubków, ze szkła z silikonową opaską i wieczkiem. W takiej formie można zabrać ulubiony smak na drogę lub do pracy, a przede wszystkim żyć w zgodzie z naturą, używając kubka wielokrotnie.

Kawiarnię CoffeeLove, poza zapachem kawy, po brzegi wypełnia muzyka. Zamiłowanie właścicieli m.in. do jazzu skutkuje tym, że o odpowiedni klimat do rozmów czy spotkań z przyjaciółmi nie musimy się martwić. Dobra muzyka do kawy gwarantowana. 10 lipca podczas otwarcia kawiarni odbył się recital zespołu Jazz Trio.

Pierwsi klienci licznie wypełnili to miejsce, nadając mu wyjątkowy klimat. Poza codziennym serwowaniem kawy i innych napojów, planowane są wieczory muzyczne oraz spotkania związane z prezentowaniem sposobów zaparzania kawy. CoffeeLove jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-22, a w weekendy w godz. 10-22.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: