Chcieli spotkania w sprawie zatrzymań CBA, ale jednak nie przyjdą

Chcieli spotkania w sprawie zatrzymań CBA, ale jednak nie przyjdą

BIAŁA PODLASKA W miniony czwartek rano TVP info i CBA poinformowały o zatrzymaniach urzędników UM Biała Podlaska i UG Biała Podlaska oraz bialskich przedsiębiorców w sprawie nieprawidłowości przy przetargach. Radni Zjednoczonej Prawicy na konferencji zorganizowanej dzień po komunikacie o zatrzymaniach, poprosili prezydenta o spotkanie w celu wyjaśnienia tematu. Spotkanie zaplanowane zostało na dziś (28 kwietnia), jednak radni zdecydowali … nie wziąć w nim udziału.

 

Na prośbę radnych ZP władze miasta zdecydowały o zorganizowaniu spotkania, termin został ustalony na 28 kwietnia, o czym radni zostali z odpowiednim wyprzedzeniem poinformowani. Zaproszenie dostały także media, mail z UM dotarł wczoraj po godz. 12. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.

A obecni będą na niej, jak nieoficjalnie ustaliliśmy, wszyscy … oprócz tych, którzy o to spotkanie poprosili. W komunikacie wysłanym dziś do mediów napisali: „Informujemy, iż nie weźmiemy udziału w dzisiejszym spotkaniu, które zaplanował Pan Prezydent Michał Litwiniuk. Wynika to z faktu, że Pan Prezydent w żaden sposób nie konsultował z nami terminu, ani formuły tego spotkania. Nie mamy zamiaru brać udziału w polityczno-medialnej szopce. Interesuje nas tylko i wyłącznie merytoryczna oraz rzeczowa dyskusja”. W tej dyskusji jednak postanowili nie wziąć udziału.

 

Radni ZP, choć wcześniej sami proponowali spotkanie w Urzędzie Miasta w obecności radnych i  mediów, dziś już proponują inną wersję. „Złożyliśmy dzisiaj wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji w celu uzyskania informacji od Prezydenta miasta Biała Podlaska na temat kontroli w Urzędzie Miasta Biała Podlaska prowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne dotyczącej nieprawidłowości przy organizowaniu postępowań przetargowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa obrady rady są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej miasta. Zaproponowany przez nasz klub porządek obrad nadzwyczajnej sesji daje nam gwarancję możliwości debaty oraz zadawania pytań Prezydentowi Miasta”.

Pytania radni mogliby zadawać również na spotkaniu, ale wygląda na to, że wezmą w nim udział wszyscy oprócz pomysłodawców.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: