Cała Warszawska będzie wyremontowana

Cała Warszawska będzie wyremontowana
fot. Roman Laszuk

BIAŁA PODLASKA Miasto pozyskało prawie 7 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ostatniego odcinka ul. Warszawskiej. Oznacza to, że tak ważna dla mieszkańców ulica Warszawska doczeka się przebudowy na całej długości.

 

Prawie 7 mln zł ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na realizację trzeciego – ostatniego już odcinka o długości 1,4 km od posesji nr 65A do skrzyżowania z obwodnicą miasta to 70% wartości całej inwestycji (niemal 10 mln zł), a wkład własny miasta to prawie 2 mln 900 tys. zł.

- Przebudowana droga będzie posiadała dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości z wydzielonymi miejscami lewoskrętami. Po prawej stronie, na całej długości przebudowywanego odcinka ulicy, zostanie wykonana dwukierunkowa ścieżka pieszo rowerowa. Po lewej stronie, na długości 230 m wybudowany będzie chodnik - informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu.

Ponadto, powstanie sześć przystanków komunikacyjnych wyposażonych w zatoki i perony oraz trzy przejścia dla pieszych wyposażone w wyspy dzielące. Inwestycja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, zostaną wykonane zjazdy na posesje oraz przebudowane dwa skrzyżowania. Przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w wyspy dzielące. W efekcie, oprócz znacznego podniesienia standardów technicznych drogi, znacząco poprawi się stan bezpieczeństwa.

 

Obecnie trwają prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: