Bluesowy wieczór mikołajkowy w Veronie [WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ]

Bluesowy wieczór mikołajkowy w Veronie [WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ]

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Verona Cafe zapraszają miłośników dobrej muzyki na Bialskie Mikołajki Bluesowe. Rozpoczną się one w środę 5 grudnia o godz. 20.30 w klubie Verona Cafe przy ul. Janowska 4/8. Wystąpi jedna z najlepszych polskich wokalistek bluesowych Magda Piskorczyk, w towarzystwie dwóch instrumentalistów.

Magda Piskorczyk była siedmiokrotnie wybierana na najlepszą wokalistkę roku w plebiscycie czytelników „Twój blues”. Dwukrotnie zakwalifikowała się do półfinałów międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Jest wokalistką śpiewającą niskim, „czarnym” głosem oraz multiinstrumentalistką. Gra swobodnie na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afroamerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem. Była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Skandynawii, Luksemburgu, Anglii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie.

W pamięci fanów zapisała się jako autorka akustycznego albumu koncertowego „Magda Live”, nominowanego do nagrody Fryderyk 2009, płyty studyjnej „Blues Travelling” nagranej z udziałem Michała Urbaniaka oraz albumu „Live at atyrblues”, prezentującego koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin’ Slimem. W 2008 roku gwiazdę Magdy Piskorczyk, jako jedną z trzech pierwszych, odsłonięto w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie koło Zielonej Góry. Muzyka w jej wydaniu to wysmakowane aranżacje standardów soulowych, funkowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel i blues, wplecione we własne kompozycje. Zapowiada się więc wyjątkowy wieczór w Veronie.

Bilety w cenie 60 zł są dostępne w Pizzerii Roma przy ul. Brzeskiej 1, tel. 83 344 44 20. Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu.

Czytelnicy "Podlasiaka" mogą liczyć na bezpłatne podwójne zaproszenia. Aby otrzymać taką wejściówkę, wystarczy udostępnić konkursowy post na naszym profilu facebookowym [tutaj] i w komentarzu pod nim oznaczyć osobę, którą zabralibyście ze sobą na to muzyczne wydarzenie. O wygranej poinformujemy również na naszym fanpage'u.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: