Bialski szpital znów w czołówce

Bialski szpital znów w czołówce

RANKINGI Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej po raz kolejny znalazł się w czołówce rankingu "Bezpieczny szpital".

Tegoroczna, 15. jubileuszowa edycja rankingu „Bezpieczny Szpital”, organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem "Rzeczpospolita", okazała się szczęśliwa dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Bialska lecznica ponownie została liderem.

Co wpływa na tak wysokie noty? – Szpital od wielu lat osiąga dodatni wynik finansowy, jednocześnie inwestując w nowe rozwiązania poprawiające poziom leczenia. Od roku prowadzi Ośrodek Opieki Medycznej Domowy Szpital, zaś w 2018 roku rozpoczął budowę Bialskiej Onkologii – nowoczesnego pawilonu, gdzie zostaną przeniesione oddziały onkologii oraz hematologii – wylicza Magdalena Us, rzecznik WSzS. Więcej o tej inwestycji w materiale opublikowanym obok.

Wynik ten jest szczególnie cenny, bo do rankingu zgłosiło się w tym roku 207 szpitali, w których leczono prawie 60 proc. pacjentów w Polsce. Pierwsza lokata w kraju to ogromne wyróżnienie i prestiż, ponieważ ocenie poddawanych jest szereg kategorii, między innymi: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg oraz dostępność do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – Dodatkowym kryterium w 2018 roku było bezpieczeństwo pacjenta w zakresie występowania zakażeń szpitalnych i zużycia antybiotyków – uzupełnia rzecznik.

W rozmowie z "Podlasiakiem", który opublikowaliśmy w jednym z ostatnich wydań, dyrektor Dariusz Oleński przyznał, że pracownicy są największą wartością szpitala, a w zarządzaniu placówką skupia się, by była to organizacja jak najbardziej przejrzysta, uporządkowana, z jasną odpowiedzialnością zadań wszystkich pracowników.

Ponadto szpital ma w planach kolejne inwestycje. – Dzisiaj mogę zapowiedzieć kilka ważnych inwestycji, które są obecnie w trakcie realizacji. Jest to modernizacja bloku operacyjnego i utworzenie w nim między innymi sali operacyjnej hybrydowej (środki unijne), utworzenie obszaru koordynowanego Kobieta-Matka-Dziecko (środki własne), modernizacja oddziału kardiologii i utworzenie odcinka krążenia pozaustrojowego ECMO (środki własne), modernizacja instalacji sygnalizacji przeciwpożarowej oraz wydzielenie pożarowe klatek schodowych, utworzenie gabinetu elastografii wątroby (PL-BY-UA) oraz wiele innych drobniejszych przedsięwzięć – powiedział nam dyrektor.

Wynik świadczy o wysokiej jakości usług

Magdalena Us, rzecznik WSzS: – Głównym celem rankingu jest promowanie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w szpitalach, a także jakości oferowanych świadczeń. Wśród szpitali w Polsce wyłoniono 100 najlepszych. W kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych bialska placówka, wzorem lat ubiegłych, znalazła się na w czołówce klasyfikacji, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych usług.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: