Bialska PSW trzecia w rankingu Perspektywy 2020

Bialska PSW trzecia w rankingu Perspektywy 2020
fot. PSW

17 lipca w Warszawie uroczyście podsumowano 21. edycję ogólnopolskiego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej sklasyfikowano w tym roku, wśród 34 państwowych wyższych szkół zawodowych, na trzecim miejscu.

21. edycja rankingu przygotowana została w warunkach pandemii i miała charakter szczególny, również dlatego, że uwzględnia zmiany wprowadzone Ustawą "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce".  Samo ogłoszenie wyników rankingu, z udziałem rektorów najlepszych uczelni oraz kierownictwa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, z ministrem Wojciechem Murdzkiem na czele, odbyło się w tym roku później niż zazwyczaj, z racji przesuniętego o kilka miesięcy przez MNiSW terminu przesyłania przez uczelnie danych do POL-on, będącego podstawowym źródłem wykorzystywanym w rankingu. Kapituła Rankingu, analitycy „Perspektyw”, pracownicy OPI i UPRP  dołożyli jednak wszelkich starań, aby wyniki rankingu – adresowanego do kandydatów na studia – dotarły w okresie pomiędzy zakończeniem pisemnych egzaminów maturalnych, a wydaniem świadectw dojrzałości, co ułatwi abiturientom dokonanie wyboru studiów.

Warto podkreślić, iż w ranking wpisana jest wizja uczelni idealnej, opartej na modelu,  który co roku Kapituła dopasowuje do zmieniającej się rzeczywistości. Ranking uczelni uwzględnia m.in. potencjał naukowy i efektywność naukową uczelni, wysoki poziom dydaktyki i umiędzynarodowienia, udział w globalnym naukowym networkingu, współpracę z biznesem i rynkiem pracy. Więcej w papierowym wydaniu tygodnika "Podlsianin".

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: