Bialscy liderzy przedsiębiorczości

Bialscy liderzy przedsiębiorczości

Laureaci statuetek Dobre bo Bialskie

Podczas noworocznego spotkania zorganizowanego w piątek 4 stycznia w bialskim Starostwie Powiatowym przedstawiciele najaktywniejszych przedsiębiorstw odebrali po raz dziewiętnasty statuetki i certyfikaty nagrody Dobre, bo Bialskie.

W tym roku statuetki odebrały trzy firmy i Sanktuarium Maryjne z Kodnia. Laur dla najaktywniejszej gminy Lider Samorządności trafił do Krzysztofa Adamowicza, wójta gminy Międzyrzec Podlaski. Tym samym liczba laureatów nagrody zwiększyła się do 95.

Starosta Mariusz Filipiuk w towarzystwie wicestarosty Janusza Skólimowskiego wręczył dziewięciu osobom medale "Zasłużony dla powiatu bialskiego". Otrzymali je: Artur Romaniuk – prezes i trener Akademii Teakwon-do Virtus w Łomazach; Jan Brodawka – właściciel Zakładu Mięsnego Karol w Strzakłach; Anna Dejneko – właścicielka obiektu hotelowo-bankietowego Dolina Bugu w Kodniu; Artur Grzyb – dyrektor LO w Międzyrzecu Podlaskim; Mariusz Jakubiuk – właściciel firmy Agro-Handel w Polubiczach Wiejskich; Zofia Nuszczyk – sołtys wsi Dubica Górna; Grzegorz Pietrusik – komendant miejski policji w Białej Podlaskiej; Zenon Śledź – właściciel Zakładu Instalatorstwa Sanitarnego w Białej Podlaskiej; Paweł Trochimiuk – dyrektor spółki Furora Liquid w Międzyrzecu Podlaskim.

>>> ZOBACZ GALERIĘ <<<

Laureaci Dobre, bo Bialskie

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Farmer z Rokitna

Statuetkę odebrali Maria i Szczepan Wojdatowie. Oboje prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 75 ha. Specjalizuje się ono w produkcji roślinnej: dyni bezpestkowej na ziarno, kukurydzy, lnu, ostropestu i rzepaku. Szczepan Wojdat oprócz parku maszynowego do uprawy dyni posiada linię produkcyjną do tłoczenia olejów spożywczych na zimno. Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa Farmer jest także sprzedaż nowych i używanych maszyn rolniczych oraz skup zbóż. W ostatnich trzech latach poczynione inwestycje wyniosły około 1 mln zł. Wojdatowie chętnie wspierają finansowo potrzebujących.

Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia i Matki Jedności

Statuetkę odebrał ojciec superior Sebastian Wiśniewski. Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej jest miejscem pielgrzymowania i posługi Słowa Bożego. Stanowi też atrakcję turystyczną z dobrym zapleczem dla turystyki pielgrzymkowej. Dom Pielgrzyma dysponuje 177 miejscami noclegowymi wraz z jadłodajnią U Oblatów. Wykwalifikowani przewodnicy oprowadzają po sanktuarium i terenie zamkowym Sapiehów (Kalwaria Kodeńska), zaś ojcowie oblaci opowiadają o historii sanktuarium. Po rewitalizacji “dróżki” Kalwarii wraz z przyległym do niej parkiem sprzyjają wyciszeniu, skupieniu i modlitwie. Wszechstronna działalność sanktuarium przyczynia się do promocji powiatu bialskiego.

Usługi Gastronomiczne Diana z Porosiuk

Statuetkę odebrała szefowa Mirosława Ładniak. Firma Diana funkcjonuje od ośmiu lat. Specjalizuje się w świadczeniu usług gastronomicznych, w tym cateringowych. Przygotowuje posiłki, wyroby cukiernicze, garmażeryjne, posiłki dietetyczne i wędliny. Organizuje wesela i imprezy okolicznościowe, prowadzi własną restaurację Diana dla Przyjaciół przy ul. Ks. Bieńkowskiego w Białej Podlaskiej. Zaopatruje w gotowe dania placówki oświatowe (8 przedszkoli i 11 szkół podstawowych i gimnazjów) na terenie gminy i miasta Biała Podlaska. Dziennie zapewnia posiłki blisko dwóm tysiącom osób.

Firma ciągle rozwija się. W 2016 roku został wybudowany i uruchomiony kompleks kuchenno-restauracyjny w Porosiukach za 3 mln zł. W 2018 r. nakładem 1 mln zł uruchomiono własną wędzarnię i sklep oferujący wędliny produkowane w oparciu o własne receptury. Diana wprowadziła na rynek nowy produkt w postaci cateringu dietetycznego. Dania przygotowywane są w oparciu o przepisy wykwalifikowanej kadry dietetyków. Diana, zatrudniająca 25 osób, bierze udział w życiu mieszkańców naszego regionu i wspiera różne przedsięwzięcia i akcje, takie jak Szlachetna Paczka, Dzień Wcześniaka, imprezy i akcje w bialskich organizacjach, przedszkolach, szkołach i domach dziecka.

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim

Statuetkę odebrał dyrektor centrum Adam Młodziejewski. Czterogwiazdkowe Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Zamek Janów Podlaski to efekt marzeń, pasji i zamiłowania do historii oraz pragnienia stworzenia miejsca unikatowego, gdzie komfort i nowoczesność harmonizują z czystą, nieskalaną przyrodą. Zamek zapewnia warunki do spotkań kameralnych i obsługi dużych grup. Zamek dysponuje: 199 pokojami i apartamentami, 467 miejscami noclegowymi, 15 salami konferencyjnymi, 4 salonami historycznymi, 40 hektarami terenów zielonych, Strefą Wellness z krytym basenem, jacuzzi i strefą saun, salonem kosmetycznym oraz Centrum Fizjoterapii. Centrum Konferencyjne uzyskało wiele cennych wyróżnień, w tym trzecią nagrodę w konkursie najlepszy produkt turystyczny województwa lubelskiego 2018.

Więcej o gali w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 2 od 8 stycznia

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy