Biała Podlaska: Wznowiono prace przy budowie tunelu

Biała Podlaska: Wznowiono prace przy budowie tunelu

Prace przy budowie tunelu zostały wznowione pod koniec lipca

Po zmianie projektu przez wykonawcę rozpoczął się kolejny etap prac przy budowie tunelu przy ul. Lubelskiej. Powstanie nie tylko droga w tunelu, ale także nowe wiaty przystankowe, ławki i oświetlenie.

Prace przy budowie tunelu, za które odpowiada PKP, przedłużały się. Przez pewien czas zostały nawet przerwane. Wykonawca musiał wyrobić dodatkowe dokumenty potrzebne do prowadzenia robót. Skąd wynikła konieczność zmian? – Wcześniej zakładano, że prace będą wykonywane przy czynnym jednym torze. Dzięki zmianom w projekcie umożliwiono utrzymanie ruchu na dwóch torach. Nie było konieczności ograniczania liczby pociągów na trasie z Terespola do Siedlec. Przewidywane zakończenie robót związanych z budową konstrukcji obiektu to koniec października 2019 roku – zapowiada Karol Jakubowski, rzecznik PKP.

Prowadzona na ulicach Lubelskiej i Witoroskiej inwestycja jest niezwykle kosztowna, a jej celem jest usprawienie ruchu. Zresztą to nie pierwsze działania zmierzające w tym kierunku. Kilka lat temu na Lubelskiej, z inicjatywy ówczesnego prezydenta Andrzeja Czapskiego, powstało rondo, które rozładowało m.in. poranne korki od strony ul. Grzybowej. Teraz czas na kolejny krok.

– Wiadukt kolejowy powstaje w ramach modernizacji linii na odcinku Biała Podlaska-Terespol, o wartości 555 mln zł. Pod torami poprowadzone będą jezdnia i ścieżka rowerowa z chodnikiem. Wysokość wiaduktu wyniesie 4,6 metra, co pozwoli na swobodny ruch większych pojazdów. Nowy wiadukt na drodze wojewódzkiej nr 812 Lublin-Biała Podlaska usprawni ruch drogowy i zwiększy bezpieczeństwo – podkreśla rzecznik PKP.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 32 od 6 sierpnia

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy