Biała Podlaska: Wuefista kierownikiem biblioteki lekarskiej

Biała Podlaska: Wuefista kierownikiem biblioteki lekarskiej

BIAŁA PODLASKA Radny Sławomir Potocki (PiS) został kierownikiem bialskiego oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej. Wcześniej pracował w szkołach, na uczelni i przedszkolu, ucząc wychowania fizycznego.

W opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej oświadczeniu majątkowym (za 2016 rok) czytamy, że Potocki był zatrudniony w niepublicznym przedszkolu. Jednak kilka miesięcy temu postanowił przenieść się stamtąd do biblioteki oferującej zbiory dla osób związanych z medycyną. – O ofercie zatrudnienia w oddziale GBL dowiedziałem się ze strony internetowej Głównej Biblioteki Lekarskiej – mówi miejski radny PiS.

– Kandydat został wybrany w drodze otwartego konkursu, jak i obowiązujących procedur rekrutacyjnych Głównej Biblioteki Lekarskiej. Poprzedni kierownik oddziału złożył rezygnację z pełnienia funkcji i z pracy w GBL z dniem 31 sierpnia 2017 roku – precyzuje Robert Gut, zastępca dyrektora GBL ds. organizacyjnych.

Potocki do tej pory związany był z oświatą. – Skończyłem wychowanie fizyczne, całe życie zawodowe byłem związany z edukacją, uczyłem wuefu dzieci i młodzież – mówi w rozmowie z "Podlasiakiem". Przyznaje też, że jest miłośnikiem historii i że ważne jest dla niego wychowywanie młodego pokolenia w duchu patriotycznym.

Stąd też jako świeżo upieczony kierownik organizuje wystawy i spotkania autorskie o tej tematyce. Do 12 kwietnia w GBL można oglądać wystawę "Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna »Inka« 1928-1946", której otwarcie poprzedziło spotkanie autorskie z ks. dr. Jarosławem Wąsowiczem, kapelanem kibiców, przewodnikiem w Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce z Suwałk do Ostrej Bramy i autorem książki "Danuta Siedzikówna ps. Inka (1928-1946). Pamięć i tożsamość". W planach są kolejne wystawy oraz zaproszenie w czerwcu do siedziby GBL córki rotmistrza Witolda Pileckiego.

Więcej w 5 numerze (wydanie od 10 kwietnia) tygodnika Podlasiak

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy