Biała Podlaska: Trwa modernizacja miejskiego stadionu

Biała Podlaska: Trwa modernizacja miejskiego stadionu

Ze starego stadionu pozostała tylko kryta trybuna i betonowe podłoże sektora obok

Minęło półtora miesiąca od przejęcia przez katowicką firmę S-Sport miejskiego stadionu między ulicami Piłsudskiego i Artyleryjską. Po tym okresie z dawnego obiektu pozostała jedynie kryta trybuna. Po znajdującym się obok budynku, w którym mieści się m.in. BOZPN i biuro MKS Podlasie, parkingu nie pozostało ani śladu.

Modernizację stadionu rozpoczęła całkowita likwidacja wschodniej trybuny z wydzielonym sektorem dla kibiców gości, na miejscu której pojawi się nowa ze znajdującym się pod nią zapleczem sportowo-socjalno-magazynowym oraz nowoczesną halą o wymiarach 45 na 25 m, z jakiej korzystać też mają uczniowie pobliskiego ZSZ nr 1. Po przeciwnej stronie zerwano pozostałości po starych ławkach a z sektora po lewej stronie trybuny głównej odkręcono siedziska.

– Wszystko przebiega zgodnie z planem – mówi „Podlasiakowi” Artur Tabiszewski, dyrektor spółki. – Wykonaliśmy już osiemdziesiąt procent robót rozbiórkowych, wkrótce zniknie też budynek gospodarczy, którego likwidację spowolniły opady deszczu. W najbliższym czasie powstanie wykop pod wschodnią trybunę i zaraz po tym ruszą roboty żelbetowe i konstrukcyjne.

Niedługo, po rozbiórce budynku, powstanie tu wykop pod nową trybunę wschodnią

Na pytanie o drenaż pokrytego obecnie hałdami ziemi boiska dyrektor odpowiedział, że po jedynie niewielkich zabiegach pozostanie w dawnym kształcie. Przypominamy, że wykonana ponad czterdzieści lat temu instalacja przez cały ten okres tak szybko odprowadzała wodę, że bialski stadion uznawany był w województwie za „niezatapialny”.

O kolejnych postępach modernizacyjnych prac będziemy na bieżąco piłkarskich kibiców i mieszkańców Białej Podlaskiej informowali na naszych łamach.

Roman Laszuk

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy