Biała Podlaska: Rondo na Łomaskiej będzie, gdy ruszy budowa galerii

Biała Podlaska: Rondo na Łomaskiej będzie, gdy ruszy budowa galerii

BIAŁA PODLASKA Podczas ostatniej sesji rady miasta padł pomysł, by na boisku przy Szkole Podstawowej nr 9 powstała bieżnia lekkoatletyczna. Pomysłu nie poparli radni Zjednoczonej Prawicy, choć jeden z nich jest nauczycielem w tej szkole, oraz część Białej Samorządowej. Wrócił również temat budowy ronda na ulicy Łomaskiej.

Prezydent Michał Litwiniuk podkreśla, że posiadanie tego projektu mogłoby pozwolić o ubieganie się o środki zewnętrzne. – Zdziwiło mnie, że poprawkę przeciwko temu projektowi zgłosił radny pracujący w tej szkole. Moja inicjatywa była podyktowana wnioskami nauczycieli, dyrekcji, rodziców oraz mieszkańców osiedla, którym te obiekty służą po godzinach lekcyjnych – mówi Litwiniuk.

Z kolei radny Mariusz Michalczuk (Koalicja Obywatelska), który również jest nauczycielem wychowania fizycznego, z tym, że w Szkole Podstawowej nr 3, zauważa, iż miasto nie posiada swojego boiska lekkoatletycznego. – Jako miasto realizujemy zajęcia z lekkoatletyki, więc podjęcie takiego projektu wydaje się logiczne – komentuje.

Radny Henryk Grodecki odsunął temat na bok, informując, że boisko lekkoatletyczne można wykonać także przy Platerce. Dorzucił też, że nie podoba mu się zdjęcie kwoty 1 mln zł z budowy ronda na ul. Łomaskiej. Tę inwestycję wspólnie z miastem miał realizować inwestor budujący galerię Karuzela. Teraz jednak przez problemy prawne, niezależne od miasta, inwestycja stoi w miejscu i nie wiadomo kiedy ruszy ponownie.

Uważamy, że ta inwestycja jest tak potrzebna, jak wszystkie ronda w Białej. A to byłoby szczególnie ważne, bo jest tam problem komunikacyjny. Proponuję zdjąć 500 tys. zł, a nie milion, by zrobić projekt tego ronda. Wiem, że taka dokumentacja jest zrobiona przez Karuzelę, może można z nimi rozmawiać? – zastanawia się radny.

– Miasto nie jest w posiadaniu dokumentacji technicznej, taką dokumentację zrobił inwestor. Pytanie jest więc czy racjonalnym byłoby powielanie tej dokumentacji w sytuacji, gdy inwestor nie ma uporządkowanych spraw związanych z legalizacją budowy. To proces opóźniający się z przyczyn niezależnych od nas. Obecnie trwają wykupy nieruchomości pod budowę tego ronda – odpowiedział na sesji wiceprezydent Maciej Buczyński. – Niegospodarnością byłoby powielanie tej inwestycji – dodał Litwiniuk zaznaczając przy tym, że zależy mu na budowie ronda i powodzeniu inwestycji jaką jest budowa galerii handlowej.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 26 od 25 czerwca

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: