Biała Podlaska: Inwestor Karuzeli nieodpłatnie przekaże miastu projekt ronda

Biała Podlaska: Inwestor Karuzeli nieodpłatnie przekaże miastu projekt ronda

Choć inwestor galerii Karuzela nie uporządkował jeszcze kwestii prawnych związanych z budową obiektu, podtrzymuje swoją wolę wybudowania wraz z miastem ronda na ul. Łomaskiej. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta prezes firmy zapewnił o nieodpłatnym przekazaniu projektu.

Środowiska niesprzyjające obecnemu prezydentowi konsekwentnie próbują przekonać opinię publiczną, że ten nie chce współpracować z inwestorem galerii Karuzela i przez to nie powstanie rondo na ul. Łomaskiej. Co ciekawe, informacje te kolportowane są mimo, iż prezydent kilkakrotnie publicznie mówił o licznych spotkaniach z inwestorem i ich wspólnych ustaleniach.

Na kolejnej sesji Rady Miasta temat powrócił. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy zaproponowali, by miasto dogadało się z inwestorem galerii, prosząc go o przekazanie projektu budowy ronda, które miał on budować wspólnie z miastem w ramach swojej inwestycji. I choć firma, mimo że nie wyjaśniła jeszcze wszelkich formalności przed sądem a roboty stoją, zapewnia, że galerię chce budować (a co za tym idzie powstanie też rondo), to i tak opozycyjni wobec władz miasta radni zdają się być zupełnie głusi. Zamiast czekać na kontynuowanie inwestycji przy dużym współudziale finansowym inwestora, postanowili złożyć dość kontrowersyjny wniosek.

Radny Henryk Grodecki zaproponował, by miasto... samodzielnie rozpoczęło budowę ronda. – Mając projekt, zyskujemy jakieś pół roku, żeby z tą inwestycją ruszyć. Przekładanie jej na kolejny rok mija się z celem – powiedział.

Warto w tym miejscu się cofnąć w czasie i przypomnieć, że w poprzedniej kadencji, gdy to obecna opozycja znajdowała się przy sterach władzy, miasto było w podobnej sytuacji. I choć rozpoczęcie budowy opóźniało się, to władze miasta nie zdecydowały się na samodzielne rozpoczęcie budowy ronda, bo wiedziały, że inwestycję wykonają wspólnie z właścicielem Karuzeli i z jego udziałem finansowym. Dziś sytuacja jest podobna, zmianie uległa jedynie postawa części radnych.

Tymczasem miasto podtrzymuje dobre relacje z inwestorem Karuzeli. 28 czerwca wiceprezydent Maciej Buczyński spotkał się z Grzegorzem Pękalskim, jego przedstawicielem, by omówić bieżącą sytuację przedsięwzięcia. – Efektem piątkowych rozmów jest deklaracja Grzegorza Pękalskiego, że inwestor przeniesie nieodpłatnie własność tego projektu na gminę miejską Biała Podlaska - mówi prezydent Michał Litwiniuk.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 28 od 9 lipca

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: