Biała Podlaska: Czy wykonawca stadionu ma problemy?

Biała Podlaska: Czy wykonawca stadionu ma problemy?

W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy wiele zapytań od mieszkańców i bialskich przedsiębiorców na temat postępów prac na bialskim stadionie. Temat ten był też żywy w kampanii kandydatów na prezydenta. Według wielu bialczan na miejscu nic się nie dzieje. Co na to władze miasta?

Przybywając na miejsce, by wykonać zdjęcie, sami przekonaliśmy się, że na terenie stadionu brak robotników, nie prowadzone są żadne prace. Podobno w ubiegłym tygodniu kilku mężczyzn poprawiało jedynie przechyloną przez silny wiatr tablicę informacyjną. Ponadto z informacji opublikowanej w BIP wynika, że termin wykonania parkingów po stronie północnej stadionu, z dojściami do boiska ze sztuczną nawierzchnią, określono na... 31 sierpnia. Choć już dwa miesiące po terminie, parkingów wciąż nie widać.

Do naszej redakcji dotarła też informacja o kłopotach finansowych firmy, która wygrała przetarg. W minioną środę zapytaliśmy rzecznika prezydenta o to, czy prawdą jest, że spółka ta otrzymała wezwania komornicze, a miasto za wykonywane prace płaci podwykonawcom, a nie głównemu wykonawcy, bo ten ma kłopoty.

Czytaj więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 34 oraz na eprasa.pl

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: